Nemšová opäť víťazne, Partizánske s Lidom držia barážové pozície

29.01.2019 06:39:51
Prvá liga žien pokračovala ďalším dvojkolom v ktorom potvrdili družstvá úlohu favorita, čo spôsobilo, že sa v tabuľke nič podstatného nezmenilo. Béčko Nemšovej stále bez straty bodu, Partizánske a ŠK Lido sú na barážových pozíciách v boji o účasť v extralige a bez bodu zostalo Florpédo po domácej prehre s Košicami.

Partizánske odohralo jeden súboj a to doma proti Mútnemu. Pozíciu favorita Harvard zvládol a zvíťazil 10:7, no proti ôsmim hráčkam z Oravy to herne a výsledkovo nebolo úplne ono. „Dôležitý bol pre nás momentálne plný bodový zisk, aby sme si ustrážili pozíciu na ktorej sme. Chcel som nechať hrať všetky hráčky a preto som rád, že sme si výsledok strážili po celý zápas, aj keď musím pochváliť súpera, že aj s nízkym počtom hráčok dokázal bojovať až do konca,“ povedal tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček.

 

Lido sa drží za Partizánskym a taktiež vo svojom jedinom víkendovom súboji zdolalo doma Cassoviu Košice jednoznačne 8:1. Z posledného miesta sa nedostalo bratislavské Florpédo, ktoré prehralo s predposlednými Košicami 5:9.

 

B-tím Nemšovej, ktorý je účastníkom a neohrozeným lídrom prvej ligy opäť nestratil ani bod. Nemšová zvíťazila nad Čadcou 9:5 a taktiež nad béčkom Kysuckého Nového Mesta 8:5. „V Čadci nás v sobotu čakal papierovo ľahší súper, no dve tretiny to tak vôbec nevyzeralo. Nevedeli sme sa dostať do streleckej, či hernej pohody ale v tretej tretine sme sa zobudili a zápas dotiahli do víťazného konca. Súboj s Kysuckým Novým Mestom bol celkom iný. Od začiatku sa hralo zhora nadol a zápas bol oveľa vyrovnanejší. Po prvej tretine to s nami nevyzeralo ružovo, no ďalšie dve tretiny sme zamakali, výsledok otočili a súpera už do vedenia nepustili,“ povedala hráčka Nemšovej Kristína Vyletelková, ktorá je najproduktívnejšou hráčkou celej súťaže. „Čo sa týka mojej produktivity, som samozrejme rada, že môžem prispievať k výhram svojho družstva ale inak to vôbec neriešim. Myslím si, že každá jedna z nás má svoje kvality a je veľmi potrebná pre tím,“ prezradila Vyletelková, ktorá na otázku, čo pre tím znamená účasť v tejto súťaži dodala: „Účasť v prvej lige berieme na jednej strane ako pomoc mladším dievčatám, či už v ľahších alebo ťažších zápasoch a na druhej strane si s dievčatami skúšame rôzne systémy, ktoré neskôr zužitkujeme v extralige. V prvej lige sme skvelá partia dievčat a samozrejme, že každá jedna výhra nás teší bez ohľadu na to, proti akému súperovi hráme.“

 

Družstvo 1. FBC Trenčín stratilo dva body po remíze 6:6 s Kysuckým Novým Mestom, no v nedeľu dokázalo vyhrať v Čadci 8:3.

 

Výsledky zápasov prvej ligy žien:

 

15. kolo – sobota 26. 1. 2019:

 

JSC – Wild Girls Čadca – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ 5:9 (0:2, 3:3, 2:4)

 

ŠK Lido Prírodovedec – Cassovia Velesis Košice 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – 1. FBC Florbal Trenčín 6:6 (1:3, 2:1, 3:2)

 

16. kolo – nedeľa 27. 1. 2019:

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ 5:8 (3:1, 1:6, 1:1)

 

FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – Cassovia Velesis Košice 5:9 (1:2, 2:3, 2:4)

 

FBK Harvard Partizánske – TJ FBK Hornets Mútne 10:7 (3:2, 5:3, 2:2)

 

JSC – Wild Girls Čadca – 1. FBC Florbal Trenčín 3:8 (0:2, 1:4, 2:2)

 

Aktuálna tabuľka po 16. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť