Nemšová ovládla dve kategórie Prague Games

11.07.2020 15:17:54
Mladé hráčky klubu NTS FK - ZŠ Nemšová robia Slovensku v zahraničí fantastickú reklamu. Klub z najmladšieho mesta na Považí ovládol dve kategórie na kvalitne obsadenom turnaji Floorball Prague Games 2020. Nemšovčanky triumfovali v kategóriách hráčok do 12 a 16 rokov.

Ešte v piatok zavesili českí organizátori zlaté medaily na krk hráčkam Nemšovej v kategórii G12. Ich cesta turnajom bola famózna, keď v ôsmich zápasoch ani raz neprehrali a trikrát si udržali čisté konto. Vo finále vyhrali Nemšovčanky nad Chodovom jednoznačne 5:1. Najnáročnejším súperom Sloveniek tak zostal Tatran Střešovice, ktorý ešte v základnej skupine vzdoroval, no napokon podľahol 2:3.

 

„Vyhrali sme, takže to bolo super. Je to zásluha celého tímu, hrali sme naozaj dobre. Pred finále sme si verili. Vedeli sme, čo bude na hráčky Chodova platiť a zdolali sme ich už v skupine,“ povedala pre spravodajstvo Floorball Prague Games autorka dvoch finálových gólov Nina Kopčanová. Poklonu florbalistkám slovenského víťazného tímu zložili aj hráčky Chodova. „Presadiť sa v útoku bolo veľmi náročné, pretože Nemšová má veľkú kvalitu. Hrali sme s nimi už skôr a bolo to veľmi vyrovnané. Snažili sme sa uspieť, ale žiaľ, nepodarilo sa nám to. Strieborná medaila je tiež dobrá,“ uviedla Zuzana Štefková z kádra zdolaného finalistu.

 

V sobotu napodobnili mladšie spoluhráčky dievčatá v kategórii G16. Vo finále sa stretli s domácim FbŠ Bohemians, po vyrovnanom priebehu sa napokon Nemšovčanky tešili z víťazstva 8:5. Prehrávali pritom už 0:3, no nehodili flintu do žita, ešte v prvej polovici vyrovnali a neskôr duel doviedli do úspešného konca. Postarali sa o to najmä Patrícia Štefánková a Lenka Červená, ktoré strelili po tri góly. „Keď sme prehrávali, tréner nám prízvukoval, aby sme do toho dali všetko. To sme aj urobili, nechali sme na palubovke srdce, zamakali sme a vyhrali sme, čo je pre nás najdôležitejšie,“ zhodnotila Štefánková.

 

Bilancia Nemšovej na Prague Games sa po roku 2020 rozšírila už na šestnásť medailí. Prvýkrát sa na tomto podujatí predstavila v roku 2009.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Floorball Prague Games

späť