Nemšová po troch rokoch vo finále. Nitra s match ballom.

30.03.2013 10:04:26
Nemšová sa stala prvým finalistom ale na súpera si ešte musí počkať.

Po odvetných zápasoch máme známeho jedného finalistu ženskej extraligy. Na druhého si musíme počkať minimálne do zajtra ak nie dlhšie. Čo všetko priniesol štvrtok a piatok na florbalovom Slovensku v ženách už vieme.

 

FBK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová 6:5 (4:2, 0:1, 2:2) stav série 1:2

Štvrtok podvečer sa rozbehli odvetné zápasy ženského semifinále. Tvrdošín pokazil Nemšovej radosť, keď na domácej pôde odvrátil jeden match ball. Zápas hore dole plný pekných florbalových momentov sa musel trom stovkám divákov páčiť. Zápas zaujal i reprezentačného trénera Marksa, ktorý si mapuje hráčky pred blížiacim sa zrazom. Nemšová sériu v treťom zápase nerozhodla i keď za stavu 4:5 mali hostia na hokejke dve tutovky. Platilo povestné „“nedáš, dostaneš“ a to sa do bodky splnilo, keď Tvrdošín dvomi gólmi zápas otočil a zvíťazil.

 

FBK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová 2:8 (1:4, 1:3, 0:1) stav série 1:3

Odveta v piatok dopoludnia mala pre domáce Oraváčky tŕpku príchuť. Nemšová do zápasu vstúpila rýchlim gólom. Tvrdošín nezachytil úvod zápasu čo sa prejavilo i vo výsledku. Nemšová mala v zápase väčšiu chuť po víťazstve a to sa ukázalo ako kľúčové. Hostia i s niekoľkými hráčkami, ktoré hrali so sebazaprením ukázali, že do finále patria. Tvrdošín dnešnou prehrou ukončil tohto sezónne účinkovanie. Nemšová nekončí, ale naopak sa pripravuje na vrchol celej súťaže, ktorý ju čaká už o týždeň.

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK 98 Pruské  9:4 (3:4, 4:0, 2:0) stav série 2:1

Pod Zoborom sa odvetné zápasy začali s dňovým oneskorením. Séria medzi domácou Nitrou a hosťujúcim Pruským bola vyrovnaná. Zápas o dôležitý krok a psychickú výhodu lepšie zvládli hráčky Nitry. Veľký podiel na úspechu domácich mala Dugovičová, ktorá dnes bola opäť pri streleckej chuti. Pruské začalo dobre, ujalo sa rýchlo vedenia, ale ako rýchlo viedlo aj prehrávalo. Nitru postavilo na nohy i striedanie brankárok, keď Stredanská musela striedať. Výsledok ako na hojdačke zlomila druhá tretina, kde Nitra bola efektívna. Pruské sa dostalo do herného kŕča a nevedelo sa presadiť gólovo z množstva šancí. Čo nešlo súperovi išlo Dugovičovej, ktorá položila svojimi gólmi súpera na kolená. Nitra sa po dôležitom víťazstve dostala do psychickej pohody a s match ballom má šancu zajtra sériu ukončiť. Proti bude s najväčšou pravdepodobnosťou Pruské, ktoré sa pokúsi stav vyrovnať a sériu presťahovať do Dubnice.

späť