Nemšová prezimuje v čele ženskej extraligy

09.12.2012 19:00:00
Základná časť ženskej extraligy bude pokračovať v novom roku. 14. kolo dalo bodku za starým rokom.

Ženská extraliga uzavrela 13. a 14. kolom florbalový rok 2012. Odvetné zápasy základnej časti posledný víkend v ZEX dal bodku za výkonmi. Na čele extraligového pelotónu bude zimovať NTS FK-ZŠ Nemšová s dvojbodovým náskokom pred ŠK 98 Pruské a ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Nedeľa mala na programe 14. kolo na ktoré sme sa pozreli detailnejšie.

NTS FK-ZŠ Nemšová - FBK Kométa Smolník 9:4 (4:1, 1:3, 4:0)

Na Považí sa dnes predstavil druhý celok z východu. Smolník v Nemšovej dobre poznajú a dlhodobá spolupráca oboch klubov naznačoval i vyrovnaný zápas. Nemšová sa pripravila o niečo lepšie na úvodnú tretinu v ktorej svojho súpera predčila vo všetkých herných fázach. V druhej tretine prišli k slovu hráčky Smolníka. Nemšová poľavila a zrazu sa jej náskok zmenšil na rozdiel gólu po 40. minútach. V záverečnej tretine sa opäť domáce hráčky utrhli a svojmu súperovi odskočili. Nemšová dnes zaslúžene vyhrala i keď v druhej tretine bol lepší súper. Smolník predviedol kvalitný výkon, ale tak ako včera ani dnes to na body nestačilo.

VŠK FTVŠ UK Bratislava - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 3:8 (1:3, 2:3, 0:2)

Súboj dvoch vysokoškolských klubov dnes pod mostom Lafranconi vyznel lepšie pre Slavistky. Domáce hráčky so Slávistkami dokázali držať krok v prvých dvoch tretinách. V tretej tretine Slávia DFA, už len upravila výsledok na päťgólový rozdiel. Nitra potvrdila úlohu papierového favorita a z Bratislavy si odviezla plný bodový zisk. Vysokoškoláčky FTVŠ UK sa držia v strede tabuľky v kľudných vodách.

ŠK 98 Pruské - FBC Mikuláš Prešov 9:4 (2:0, 2:2, 5:2)

V poradí druhá vzájomná konfrontácia Považia a východu v Dubnici za 24. hodín. Pruské sa v sobotu so Smolníkom trocha trápilo. Dnes začal úradujúci majster aktívnejšie. Pruské v prvej tretine malo z hry viac. Prešov nebol na ihrisku do počtu a hrozil pred bránou domácich. Góly padali do siate Prešova. V druhej tretine sa strelecky presadili oba celky a stav 4:2 bol stále hrateľný. V záverečnej tretine domáci zapli na vyššie obrátky a piatimi gólmi rozhodli o osude zápasu. Prešov z Považia odchádza domov bez bodu a zimovať bude v strede tabuľky. Pruské si drží svoj štandard a so stratou dvoch bodov je za lídrom a miestnym rivalom Nemšovou.

FBC Blueberries Modra - FBK Tvrdošín 3:12 (0:2, 1:5, 2:5)

Tvrdošín po čiernom víkende doma musel bodovať aj v druhom zápase vonku. Dnes sa dievčatá z Oravy rozbiehali pomalšie čo možno spôsobil aj teplotný rozdiel v hale oproti zápasu so Stupavou. Zásluhu na pomalom rozbehu Tvrdošína mali i domáce hráčky. Dobre pripravený tím trénera Hýleka držal so súperom prvú tretinu krok. Skúsenosť Tvrdošína sa prejavila v druhej a tretej tretine, kde položili hráčky základ k úspechu. Tvrdošín si po dvojzápase na ihriskách súperov napravil reputáciu a víťaznú chuť. Modra sa zlepšuje od zápasu k zápasu, ale stále čaká na výraznejšie bodové zápisy.

FBK Bogdau Stupava - CVČ UNIHOC Žirafa Žilina 3:11

V hokejbalovej aréne s teplotou okolo nuly privítali v Gajaroch hráčky Stupavy Žilinu. Oba celky v oklieštených zostavách s minimom hráčok na striedanie v arktických podmienkach odohrali zápas. Žilina ukázala, že aj v ôsmich dokáže vyhrávať. Dnešným súperom oboch celkov bola zima v hale. Teplý čaj bodol každej hráčke a Žilinčanky zahrial i bodový zisk.