Nemšová, Pruské a Tvrdošín, do odvety štvrťfinále play off s match ballom.

10.03.2013 18:45:57
Nitra vyrovnala stav série, pričom favoriti domáce prostredie využili stopercentne.

Nedeľa priniesla odvetné zápasy štvrťfinále play off žien. Nitre sa podarilo vyrovnať sériu proti žirafe Žilina. Favoriti z Nemšovej, Pruského a Tvrdošína potvrdili papierové predpoklady. Odvety štvrťfinále sú už o týždeň v sobotu a nedeľu, kedy môžeme spoznať prvých semifinalistov.

FBK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov 8:5 (3:3, 3:1, 2:1) stav série 2:0

Na Orave sa i v druhom zápase začalo z ostra. Gólová prestrelka priniesla šesť gólov. Po úvodnej tretine bol stav nerozhodný 3:3. Tvrdošín sa rozbehol v druhej tretine, keď prevzal iniciatívu v zápase. Prešov držali v hre sestry Stašové, ktoré na ploche boli cítiť. Domáci Tvrdošín, ale už v zápase nedovolil súperovi sa dotiahnuť gólovo ani výsledkovo. V záverečnej tretine to bolo o šťastí a to domáci tím nemal. Prešov dnes potrápil svojho súpera najmä v prvej tretine, ale v ďalšom priebehu už nestíhal. Tvrdošín mal z hry viacej, ale strelecká smola sa prejavila len na výsledku, ktorý mohol byť ešte vyšší. Tvrdošín bude do Prešova cestovať s match ballom, ktorý bude určite chcieť využiť. Odvety sú na programe už budúci víkend.

Góly: 8. Buková, 18. Jurinová (Hutirová), 19. Hutirová (Spišiaková), 26. Stredanská, 33. Buková (Ješšová), 36. Spišiaková (Medvecká), 47. Turčáková, 53. Spišiaková – 6. Stašová (Stašová), 11. Stašová, 20. Stašová (Stašová), 39. Kvasková, 47. Stašová (Stašová)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – CVČ Unihoc Žirafa Žilina 9:2 (1:0, 3:1, 5:1) stav série 1:1

Pod Zoborom po prehre nebolo veľa dôvodov na optimizmus. Dnes museli Slavistky jednoznačne vyhrať, ak si nechceli pred zápasmi v Žiline skomplikovať život. Žirafe sa do zápasu nepodarilo vstúpiť gólovo. Skóre naopak otvorili domáce Slavistky, ktoré sa dlho nevedeli presadiť. Za tesného stavu 1:0 mali oba celky viacero šancí na skórovanie. Zlom v zápase nastal v závere druhej tretiny, keď Slavistky v rozmedzí dvoch minút strelili tri góly. Odpoveď žirafy prišla za stavu 4:0 čo už bolo neskoro. V záverečnej tretine Slavistky svoje prvé víťazstvo v play  off ozdobili piatimi gólmi. Žirafa sa nepokúšala o zázraky čo malo aj za následok vysokú prehru. Nitra má pred odvetou v Žiline čo robiť, keď žirafa doma vie súperov potrápiť.

Góly: 3. Kňažková, 33. Dugovičová (Kňažková), 35. Dugovičová (Gašperanová), 37. Filová (Dugovičová), 43. Janegová (Dugovičová), 44. Janegová (Kňažková), 54. Kňažková (Dugovičová), 55. Trnková (Filová), 59. Dugovičová (Kňažková) – 37. Krivulčíková (Gešová), 60. Bernátová (Klapitová)

ŠK 98 Pruské – FBK Kométa Smolník 11:1 (1:1, 8:0, 2:0) stav série 2:0

V Dubnici dnes pokračovalo druhé meranie síl Pruského a Smolníka. Prvá tretina bola vyrovnaná, o čom svedčí vyrovnané skóre 1:1. V druhej tretine sa nič nedramatizovalo. Pruské vlietlo na svojho súpera a sériou ôsmych gólov položilo Smolník na kolená. Pruské v záverečnej tretine zápas len dohrávalo. Smolník v prostrednej časti nezachytil nástup domácich čo sa stalo osudným pre vysokú prehru. Pruské napĺňa papierové predpoklady favorita a z domácej pôdy si na východ vezie match ball. Smolník určite dome nebude chcieť zápasy pustiť a séria môže byť ešte o niečo dlhšia.

Góly: 9. Hrehušová (Petrovská), 21. Šponiarová (Trošková), 29. Reseková (Petrovská), 30. Hrehušová (Hlaváčová), 31. Dobrodejová,32. L.Dobrodejová (Bachorcová), 38. V.Dobrodejová (Blašková), 39. Trošková (Petrovská), 39. Hrehušová (Petrovská),44. L.Dobrodejová (Reseková), 50. Trošková (Hrehušová) – 13. Hudáková (Hudáková)

NTS FK-ZŠ Nemšová – VŠK FTVŠ UK Bratislava 7:5 (3:0, 3:2, 1:3) stav série 2:0

V sTC Aréne sa ani poriadne nezačalo a Nemšová už vyhrávala. Pohodlné vedenie rozdielom triedy z úvodnej tretiny domáce hráčky uspokojilo. V strednej časti hry svojou ležérnosťou a nekoncentrovanosťou postavila Nemšová na nohy vysokoškoláčky z Bratislavy. Góly v sieti domácich vyprovokovali opäť Nemšovú k zlepšenej hre. Záver bol ako na hojdačke. Striedali sa lepšie momenty s tými horšími na oboch stranách. Korektný zápas v peknom prostredí sTC Arény priniesol nakoniec víťazstvo Nemšovej. Vysokoškoláčky budú mať doma proti favoritovi a víťazovi základnej časti Nemšovej doma ťažkú úlohu.

Góly: 1. Bobotová, 9. Sádecká (Maradíková), 22. Ďuriková (Štefulová), 25. Bobotová, 39. Bobotová (Izraelová), 58. Sadecká (Izraelová) – 23. Krasňanová, 26. Tardíková (Gibaštíková), 43. Gibaštiková (Jankelová), 45. Besedičová, 49. Tardíková (Gibaštíková)