Nemšová, Pruské a Tvrdošín zvládli odvety a sú v semifinále play off.

16.03.2013 18:32:08
Poznáme prvých semifinalistov. Rozhodne sazajtra v Žiline a skompletizujú sa semifinálové dvojice alebo budeme musieť ešte čakať?

Ženské štvrťfinále sa presťahovalo do Bratislavy, Žiliny, Prešova a Košíc. Odvety mohli veľa napovedať o postupujúcich do semifinále, aj sa tak stalo. Nemšová, PruskéTvrdošín využili match ball a sú v semifinále. V sérii Žiliny a Nitry sa séria lepšie vyvíja pre tím spod Zobora. Zajtra sa tak bude bojovať už len v Žiline, kde sa bude rozhodovať o ďalšom výboji série. V baráži sa dnes darilo i Modre, ktorá nedala šancu Kysuckému Novému Mestu v domácom prostredí. Dnes sa udialo však viacero zaujímavého.

 

CVČ Unihoc Žirafa Žilina – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 3:6 (1:0, 1:4, 1:2) stav série 1:2

Odveta štvrťfinále play off žien sa presunula za nerozhodného stavu do Žiliny. Žirafa spravila na pôde súpera dôležitý krok a dnes v prvej tretine nadviazala na výkon spod Zobora. Žirafa začala aktívne. Otvárací gól strelili domáce hráčky. Slavistky sa po góle zobudili. Žilina aj vďaka Mládenkovej v bráne neinkasovala. V druhej tetine mala Žilina opäť výhodu presilovej hry, ale scenár z prvej dvadsaťminútovky sa opakoval. Slavistky sa ubránili a udreli. Po vyrovnávajúcom góle Slavistky v rozmedzí minúty stav otočili. Žirafa sa nevedela po rýchlych góloch otriasť a z obrany dostať von. V úvode záverečnej tretiny sa šance striedali na oboch stranách. Domácu smolu prelomila Pažická. Odpoveď Slavistiek bola veľmi rýchla a rozbiehajúcu žirafu pribrzdila. Domáca Žilina sa ale neuspokojila a s pribúdajúcim časom sa tlačila pred bránu Nitry. Žiline sa v samom závere ani v početnej výhode nepodarilo streliť. Gól nakoniec padol, ale nebol uznaný. V samotnom závere Slavistky gólom potvrdili víťazstvo na pôde žirafy a ujímajú sa vedenia v sérii 2:1. V zajtrajšom zápase sa môže rozhodnúť o postupujúcom semifinalistovi, alebo sa séria predĺži.


Góly: Grečnarová 2, Pažická,  – Knažková 3, Gašperanová, Janegová, Dugovičová,

 

FBK Kométa Smolník – ŠK 98 Pruské 1:14 (0:2, 0:6, 1:6) stav série 0:3

Na východe sa dnes predstavilo Pruské. Smolník sa dnes musel pokúsiť o malý zázrak a prekvapenie, aby zastavil rozbehnuté Pruské. Hostia z Považia sa pomaly rozbiehali. V úvode zápasu sa striedali šance zo strany na stranu. Góly padali len do brány domácich. Stredná časť hry patrila jednoznačne hosťujúcemu tímu. Pruské skvalitnilo koncovku a nastrieľalo poltucet. V záverečnej tretine Smolníku odchádzali sily čo Pruské využívalo. Druhý poltucet hostia uštedrili domácim a potvrdili dominanciu v sérii. Pruské potvrdilo úlohu favorita a štvrťfinále prešlo ako nôž maslom.

 

Góly: Hudáková –  Hrehušová 3, Šponiarová 3, Dobrodejová 3, Blašková 2, Trošková 2, Petrovská,

 

FBC Mikuláš Prešov – FBK Tvrdošín 5:9 (1:2, 3:3, 1:4) stav série 0:3

Jedna zo sérii bohatá na góly a dramatický priebeh sa presunula do Prešova. Dnes tomu nebolo inak ako v predchádzajúcich zápasoch. Tvrdošín sa ujal vedenia a Prešov musel doťahovať. Výsledok sa počas prvých dvoch tretín naťahoval. Tvrdošín však mohol v druhej tretine súperovi odskočiť, ale nestalo sa. Prešov sa dotiahol na hostí a začalo sa schyľovať k vyrovnaniu. Prestávka pomohla Tvrdošínu, ktorý nastúpil nabudený rozhodnúť zápas a aj sa tak stalo. Štyri góly v sieti domácich znamenali, že je rozhodnuté o víťazovi a ďalšom semifinalistovi. Tvrdošín zvládol sériu bez väčších problémov a zaslúžene postúpil ďalej.

 

Góly: Semančíková 3, Cupráková, Kvasková – 6. Hutirová 4, Spišiaková 2, Stredanská Z. 2, Turčáková,

 

VŠK FTVŠ UK Bratislava – NTS FK-ZŠ Nemšová 3:7 (1:3, 0:2, 2:2) stav série 0:3

Nemšová sa dnes predstavila na pôde vysokoškoláčok FTVŠ. Hostia z Považia mali výborný vstup do zápasu. Trojgólové vedenie za päť minút naznačovalo strelecký apetít Nemšovej. Hostia sa však naopak uspokojili. V závere tretiny sa podarilo vysokoškoláčkam znížiť gólom do šatne. Po prestávke opäť začal lepšie hosťujúci tím. Rýchly gól ukľudnil hostí a začali kontrolovať hru. Z kontroly sa im vymykol moment po góle Melišovej, keď sa zistilo, že autorka gólu nefiguruje v zápise, ktorú tam márne hľadali i rozhodcovia. Posledná tretina len potvrdila kto je na ihrisku doma aj keď hrá vonku. Nemšová si strážila výsledok a istý postup do semifinále play off.

 

Góly: Tardíková 2, Gibaštíková – Sádecká 3, Izraelová, Strapková, Melišová, Ďuríková,

 

FBC BlueBerries Modra - FBK Kysucké Nové Mesto 10:1 (4:0, 4:0, 2:1) stav série 1:0

V baráži na seba narazil deviaty tím z extraligy a druhý tím z 1. ligy žien. Hostia sa pokúšali hrať florbal, ale domáca Modra skôr čakala a hrala na brejky. Modra dobre pripravená trénerom Hýlekom, dokázala prvé dve tretiny držať hostí na dištanc. Modre pomohla v mnohých situáciách aj brankárka ktorá podržala. V závere domáci rozložili sily na celu lavičku. Kysucké sa v presilovej hre dokázalo presadiť zásluhou Židekovej a pokaziť radosť z čistého konta domácej brankárke. Zajtra je na programe o 11:00 hod. v Modre druhý zápas.

 

späť