Nemšová „pukla“ doma aj po druhý raz

21.02.2016 16:24:55
Fanúšikovia mohli včera zhliadnuť nervák v podobe vyrovnaného súboja medzi domácou Nemšovou a Prešovom. Dnes to bolo veľmi podobné, no dráma sa nedostala do predĺženia. Východniarky sa však tešili z druhého víťazstva a majú podstatne bližšie do semifinále.

Aj v dnešnom súboji to bola Nemšová, ktorá sa ujala vedenia. Autorkou gólu bola Patrícia Štefulová. Prešovčanky prakticky hneď po buly vyrovnali na 1:1. Domáce dievčatá dostala opäť do vedenia Rebeka Gáliková, no Východniarky si povedali dosť a do prestávky otočili na 2:3. V druhej tretine strelila jediný gól hosťujúca Michaela Lupačová a tak bolo skóre po dvoch tretinách totožné ako včera, len s tým rozdielom, že vyhrával Prešov. Nemšovej sa však zápas do predĺženia nepodarilo dotiahnuť a domáci tím stačil len znížiť na konečných 3:4. Stretnutie rozhodovali naši medzinárodní rozhodcovia Roman Cibik a Michal Tomáš, ktorí sú zvyknutí viesť najmä Extraligu mužov. Dnes rozdali až jedenásť dvojminútových a jeden päťminútový trest, čo je na ženskú Extraligu až nevídaný jav.

Dominika Sadecká – hráčka NTS FK-ZŠ Nemšová: „Včera a aj dnes sme boli lepším tímom na ihrisku. Mali sme o mnoho viac striel a príležitostí než naše súperky. Boli sme viac na lopte a viac sme tvorili hru. Našou vlastnou hlúposťou sme sa nechali veľakrát vylúčiť. Veľmi zle sme hrali presilovky a nepremieňali sme ani „tutovky.“ Mrzí ma, že hra bola veľmi napätá a k agresívnej hre súpera sa nebudem vyjadrovať. Prešovčanky môžu za obe výhry poďakovať svojej skvelej brankárke Radke Mládenkovej.“

Richard Hraško – tréner FBC Mikuláš Prešov: „Nadviazali sme na včerajší výkon z poslednej tretiny a zápas mal zásluhou oboch tímov výbornú úroveň. Náš výkon hodnotím veľmi dobre a podľa mňa sme si víťazstvo plne zaslúžili. Musím však pochváliť aj výkon nášho súpera, ktorý bol rovnako kvalitný, no víťaz môže byť len jeden tak ako včera.“