Nemšová stále bez straty, Florpédo bez bodu

04.12.2018 19:27:14
Prvá liga žien pokračovala počas víkendu ďalším dvojkolom. Pozíciu lídra si stále stráži béčko Nemšovej, no z hľadiska prípadnej účasti v baráži je na tom najlepšie Partizánske. Bratislavské Florpédo opäť neuspelo a je naďalej beznádejne posledné bez jediného bodu.

Nemšovanky boli úspešné na ihriskách svojich súperiek keď v sobotu vyhrali v Mútnom 10:3 a v Badíne sa trochu potrápili s Banskou Bystricou, ktorú však napokon zdolali 7:5. Na víťaznej vlne sa držia aj dievčatá z Partizánskeho, ktoré odohrali len jeden súboj doma proti Cassovii Košice a vyhrali ho 13:3.

 

Bratislavské družstvá na svoje zápasy necestovali a tak do Bratislavy zavítali hráčky z Čadce a Kysuckého Nového Mesta. Lido bolo úspešné a jeho hráčky sa tešili z výhry 9:3 nad béčkom z Kysúc a taktiež zdolali aj Čadcu 11:2. „S doterajším tabuľkovým umiestneným sme spokojní, no stále máme čo zlepšovať. Tabuľka je jedna vec, ale herný prejav je tá druhá. Síce zbierame body, no naše výkony sú nevyrovnané a striedajú sa lepšie a horšie zápasy. Aktuálne je v tíme niekoľko nových hračiek, no verím, že si dievčatá zvyknú a poctivým prístupom na tréningoch sa naša forma ustáli a všetci budeme mať radosť z predvedenej hry,“ povedal tréner ŠK Lido  Stanislav Šenšel.

 

Florpédo nestačilo na Čadu, ktorej podľahlo 4:6 a v nedeľu ani na béčko Kysučaniek, ktoré boli nad ich sily a zvíťazili 9:3. Uspeli dievčatá z Trenčína, ktoré naplno bodovali v oboch súbojoch. V Badíne porazili Bystricu 4:2 a na Orave aj Mútne 10:6. „Aj napriek tomu, že som doma zápasila v posteli s chorobou, sprostredkovane zhodnotím predchádzajúci víkend. Poviem len to, čo mi povedali moje spoluhráčky. Tento víkend bol pre náš tím veľmi náročný na cestovanie a aj na odohranie zápasov, nakoľko sme boli oslabení kvôli chorobám. V sobotu dievčatá nastúpili proti omladenému a rýchlemu tímu z Banskej Bystrice. Nepadlo veľa gólov, no zápas skončil v náš prospech víťazstvom. Po tomto súboji sa dievčatá presunuli do Mútneho, najviac ma potešilo, že zvládli náročnú cestu. V Mútnom naopak padlo veľa gólov, hráčky boli aj po rôznych zákrokoch zranené. Musíme vyzdvihnúť trénera a hráčky Mútneho za cit pre fair play. Sú v lige len druhý rok, ale oceňujeme ich správanie sa a to, že chcú hrať pekný florbal. Ja osobne som na moje dievčatá veľmi hrdá, že takto úspešne zvládli víkend v oklieštenej zostave,“ zhodnotila veľmi podrobne hráčka 1. FBC Florbal Trenčín Nadežda Hajková.

 

Výsledky prvej ligy žien:

 

9. kolo – sobota 1. 12. 2018:

 

FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – JSC – Wild Girls Čadca 4:6 (3:2, 0:2, 1:2)

 

FBK Harvard Partizánske – Cassovia Velesis Košice 13:3 (6:1, 4:1, 3:1)

 

TJ FBK Hornets Mútne – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ 3:10 (1:1, 1:6, 1:3)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

 

ŠK Lido Prírodovedec – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 9:3 (3:2, 2:0, 4:1)

 

10. kolo – nedeľa 2. 12. 2018:

 

FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ 3:9 (2:3, 1:4, 0:2)

 

TJ FBK Hornets Mútne – 1. FBC Florbal Trenčín 6:10 (1:4, 3:1, 2:5)

 

ŠK Lido Prírodovedec – JSC – Wild Girls Čadca 11:2 (5:1, 3:1, 3:0)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ 5:7 (1:1, 2:4, 2:2)

 

Aktuálna tabuľka po 10. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť