Nemšová ťahala za kratší koniec aj v druhom zápase s Tvrdošínom

10.03.2019 13:26:27
Oravčankám z Tvrdošína vyšiel vstup do štvrťfinálovej séria proti Nemšovej dokonale. Včera deklasovali domáci tím víťazstvom 9:1 a dnes uchmatli aj druhý bod po výhre 4:3. Hráčky Tvrdošína tak vedú v sérii 2:0 na zápasy a séria sa sťahuje na Oravu.

Nemšová vstúpila do druhého štvrťfinálového zápasu opatrnejšie. Aj napriek tomu sa domáce dievčatá ujali vedenia po presnom zásahu Veroniky Izraelovej. Do troch minút bolo vyrovnané, keď sa presadila hosťujúca kapitánka Michaela Ješšová. To bolo z pohľadu úvodnej časti všetko.

 

Na začiatku druhej tretiny dostala Nemšová príležitosť v presilovej hre, no ich výhoda sa stala nevýhodou, pretože Tvrdošín v oslabení dokázal skórovať. Aj kapitánka domáceho družstva Kristína Haljaková zavelila svojim spoluhráčkam do boja a vyrovnala na 2:2. Oravčanky sa nezľakli a pred koncom druhej tretiny išli opäť do vedenia. Gól strelila Miriam Buková.

 

Záverečné dejstvo prinieslo viac faulov a následných vylúčení, ktoré však ani jedno z družstiev nedokázalo zužitkovať. Trinásta minúta však bola streleckou. Najskôr zvýšila Michaela Krivulčíková na 4:2 pre Tvrdošín, no o štyridsať sekúnd vrátila Nemšovú do hry Alexandra Švančarová.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Jozef Grega (NTS FK – ZŠ Nemšová): „V každom prípade sme v tomto zápase boli vo všetkom oproti včerajšku lepší. Tvrdošín toho dnes veľa v útočnej hre nevymyslel, dobre sme bránili a nedávali sme im priestor na kombináciu. Napriek tomu sme spravili zbytočné chyby, ktoré hráčky Tvrdošína potrestali.. Máme obrovský problém v koncovke. Ak sa toto z našej strany nezmení, tak to budeme mať na Orave veľmi náročné.“

 

Tréner Milan Burdeľ (FBK Tvrdošín): „Bol to veľmi vyrovnaný a dramatický zápas. Dievčatá opäť do bodky plnili taktické pokyny, len sme už trochu kondične nevládali. Znovu nás podržala brankárka Stredanská a myslím, si že sme zaslúžene zvíťazili.“

 

NTS FK-ZŠ Nemšová – FbK Tvrdošín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), stav série: 0:2

späť