Nič nového, finále Švédsko - Fínsko

11.12.2015 21:41:55
Blíži sa posledný deň šampionátu žien vo fínskom Tampere. Poznáme už osem miesteniek od 9. po 16. miesto. Zajtra sa rozluskne posledná tajnička prvej osmičky.

Dnes sa na Majstrovstvách sveta odohrali štyri zápasy. Už ráno rozhodli Nemky o tom, že si zahrajú o piate miesto. Zdolali totiž Poľsko 5:2. Po tomto súboji sa rozpútala dráma v podaní Sloveniek a Lotyšiek. Naše dievčatá boli odhodlané splniť aj svoj tretí cieľ a to zahrať si o piate miesto. Výsledok tomu nasvedčoval až do 52. minúty, no potom prišli dve chybičky, ktoré nás stáli vyrovnanie. V predĺžení sme nevyužili početnú prevahu a tak prišla dlhá séria nájazdov. Do teraz nikto nechápe dôvod, prečo nebol uznaný nájazd Romany Janegovej, ktorý by nás posúval do vytúženého cieľa. Žiaľ, súperky strelili gól a naša kapitánka Lucka Košturiaková nedokázala už skóre dorovnať.

Prvé semifinále sa odohralo medzi domácim Fínskom a Českom. Naše susedky poriadne potrápili severanky a prehrali smolným vlastným gólom brankárky Kubíčkovej len tri sekundy pred koncom 3:4...

Majsterky sveta Švédky zvládli svoj semifinálový zápas proti Švajčiarkám jednoduchšie. Skóre síce narastalo len postupne, no Švédky viedli takmer celý zápas a doviedli ho do zdarného konca po výsledku 7:3. Finále je tak už jasné. Severské derby Švédsko – Fínsko bude určite delikatesou šampionátu. O tretie miesto si zahrá Česko a Švajčiarsko.