Nitra by chcela zaútočiť na medaily!

17.05.2020 11:31:55
Predchádzajúca sezóna Hyundai extraligy je minulosťou a tak bilancujú svoje účinkovanie v nej aj v družstve ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Čo si myslí o pôsobení svojho tímu a aké má vízie do najbližších týždňov, či mesiacov tréner spod Zobora Roland Drgoň?

Nitra nezačala predošlú sezónu veľmi dobre. Ak nerátame dodatočné víťazstvo po kontumácii nad Michalovcami, tak prvé body dievčatá získali až vo svojom deviatom zápase základnej časti. Neskôr prišli aj ďalšie víťazstvá, ktoré Nitru vyniesli na ôsmu priečku tabuľky. Tá im zaručila nielen účasť v play-off ,ale aj záchranu extraligovej príslušnosti pre budúcu sezónu, pretože sa extraliga zužuje na osem tímov. „Už viackrát som spomínal, že začiatok sezóny nebol z našej strany ideálny. Mali sme problémy s halou, ktoré sa nám podarili vyriešiť až v polovici októbra, keď už sezóna bola rozbehnutá. Pred jej začiatkom sme si spolu s vedúcim družstva povedali, že chceme posunúť Nitru vo florbale vyššie. Chceli sme poskladať družstvo, ktoré bude spolu vychádzať na ihrisku aj mimo neho a taktiež bude kvalitatívne konkurencie schopné každému súperovi v extralige. Tento cieľ sa nám podarilo splniť aj keď s počiatočnými problémami. Z tohto pohľadu si myslím, že sezóna bola pre nás úspešná. Touto cestou by som sa chcel dievčatám poďakovať. Teší ma, že spolu vytvorili jeden kolektív, ktorý odohral výborné zápasy,“ skonštatoval s odstupom času kouč Nitry Roland Drgoň.

 

V rozbehnutom ale nedokončenom play-off, Nitra vo štvrťfinále celkom potrápila favorizované Pruské. Po dvoch súbojoch na ihrisku súpera bol stav série nerozhodný 1:1 na zápasy. „Štvrťfinálové zápasy s Pruským boli najlepšie, aké sme v sezóne odohrali. Hlavne prvý duel sme celý čas doťahovali skóre, ale nakoniec sme to zvládli a dotiahli do víťazného konca. Dievčatá odmakali zápas na sto percent a bolo to aj vidieť. Pred druhým stretnutím sme sa troška obávali ako to dievčatá zvládnu v hlave a vedeli sme, že Pruské niečo zmení a tak sa aj stalo. Aj keď sme prehrali, odohrali sme veľmi kvalitný duel, len sme sa nevedeli dostať do šancí. Doma sme si trúfali sériu ukončiť. Dievčatá boli namotivované a verili si. Škoda, že sa play-off nedohralo. Bolo by to zaujímavé, ale zdravie je prednejšie,“ dodáva tréner družstva spod Zobora.

 

Z pohľadu minuloročnej tabuľky a konečného umiestnenia vyplýva, že v nasledujúcej sezóne by toto miesto znamenalo vypadnutie. „Základom do novej sezóny je pre nás dobrý kolektív. Tím, ktorý bude spolu držať po celý čas a pomáhať si. Máme všetky predpoklady, že sa nám to podarí, keďže kolektív ostáva pokope a baby už pochopili, čo od nich chceme. Na dosiahnutie lepších výsledkov potrebujeme tím doplniť o tri, či štyri kvalitné hráčky. Budúcu sezónu budeme mať určite ešte kvalitnejší a širší káder. V kolektívnom športe je dôležité mať široký a kvalitný káder a aby každá pochopila aká je jej úloha v tíme. A veľmi dôležité pre nás je ako hráčky medzi sebou vychádzajú. Florbal je kolektívny šport, čiže výsledky bez dobrého kolektívu nedosiahnete. Našim cieľom teda pre túto sezónu je, byť po základnej časti v strede tabuľky a samotné play-off je nová súťaž. Všetci v klube veríme, že sa zapojíme do boja o medaile. Urobíme všetko preto, aby sme tieto ciele splnili,“ prezrádza smelo Drgoň.

 

Okrem spomínaných plánovaných príchodov ale družstvo Nitry opustia aj nejaké hráčky. „Z tímu odídu len dve až tri hráčky, ktoré nás sklamali svojím prístupom a nebudú pre nás žiadnym oslabením. Posily máme zatiaľ dohodnuté len ústne, čiže pokiaľ to nemáme na papieri nechcem hovoriť mená. Môžem len prezradiť, že ide o päť kvalitných hráčok. Sledujte našu facebookovú stránku Slávia Nitra a tam sa dozviete všetky novinky...“

 

AUTOR A ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť