Nitra kliatbu nezrušila, Tvrdošín ide za obhajobou

22.03.2015 22:04:30
Máme za sebou úvodné dva súboje finálovej série Extraligy žien. Stretli sa v ňom úradujúce majsterky FbK Tvrdošín a vicemajsterky ŠK Slávia SPU DFA Nitra.

 

Na Orave sa hráčky Nitry chceli pokúsiť prelomiť štvorročné prekliatie v podobe prehier a v sobotu neboli ďaleko. Prvú tretinu vyhrali 2:0, no s pribúdajúcim časom sa začali presadzovať aj hráčky Tvrdošína. Gólová prestrelka sa napokon skončila nerozhodne 7:7, no keďže zápas musel spoznať víťaza, predlžovalo sa. A práve v nadstavenom čase dokázali Oravčanky streliť rozhodujúci gól. Dnes padlo v úvodnej tretine až deväť gólov z toho päť do bránky hostiek. Druhá tretina sa ukázala ako rozhodujúca, pretože Nitra počas nej inkasovala ďalších päť gólov a strelila len jediný. Tvrdošín dnes dokázal vyhrať v riadnom hracom čase 10:7 a pod Zobor cestuje s dvojzápasovým náskokom. „Sériu sme začali veľmi nervózne. Nitra hrala aktívny presing s ktorým sme mali trochu problém. Stiahli sme to na dve päťky, čo sa začalo prejavovať aj na výsledku. Škoda, že sme v závere druhej tretiny nedokázali využiť dve ponúknuté presilovky a zbytočne sme neskôr inkasovali vyrovnávajúci gól. Dnes to bolo počas prvej časti hry prakticky bez obrán. Padalo veľa gólov, no počas druhej tretiny sme ukľudnili hru, podržali loptu na hokejkách a pripravili si šance, ktoré sme premenili. V ďalšom priebehu hry sme si výsledok už do konca postrážili,“ zhodnotil súboje kouč majstrovského Tvrdošína Michal Cvanciger.

 

Nitra v oboch dueloch hrýzla, no neprehrýzla sa k ani jednému víťazstvu. „Našim cieľom bolo Tvrdošín prekvapiť aktívnym presingom, čo sa nám aj spočiatku darilo, no dominancia druhých tretín Oravčaniek sa opäť raz potvrdila. Bola to napokon gólová hojdačka, ktorá sa skončila spravodlivou remízou so šťastnejším koncom pre domáci tím v predĺžení. V dnešnom zápase rozhodli naše individuálne chyby. Mrzia nás dve zbytočné vylúčenia Petry Kňažkovej, ktorá si také niečo proste nemôže dovoliť, aj keď je našou kvalitnou oporou. Výrazne oslabila tím, ktorý inkasoval dva góly a bolo po zápase,“ povedal tréner Nitry Peter Satin.

 

ZDROJ FOTO: Jozef Lepáček

späť