Nitra v závere zlomila Žilinu a postúpila do semifinále. Modra v baráži doma víťazne.

17.03.2013 17:32:45
Poznáme semifinalistov ženského play off.

Nedeľné dopoludnie patrilo ženám, v štvrťfinále play off a baráži. Pod Dubňom sa hral dôležitý zápas pre ďalší vývoj semifinále. Po zápase sme spoznali dvojice pre semifinále, ktoré nás čaká už budúci víkend. V Modre sa hralo o udržanie extraligy, kde domáci si udržali neporaziteľnosť v domácom prostredí.

CVČ Unihoc Žirafa Žilina – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 5:6 pp (2:1, 1:3, 2:1, 0:1) stav série 1:3

Pod Dubňom sa dnes hral štvrtý zápas série žirafy a Nitry. Domáca Žilina dnes začala výborne. Ujala sa rýchl dvojgólového vedenia. Nitra kontaktným gólom zostávala v hre. Druhá tretina bolo v réžii Slavistiek. Žiline sa aj napriek snahe nepodarilo udržať svoj náskok. V záverečnej tretine to bol už vabank. Žiline sa podarilo vyrovnať a následne pred koncom domáci vyhrávali. Nitre sa podarilo pred záverečným klaksónom vyrovnať. Zápas musel ísť do predĺženia, kde sa podarilo Nitre rýchlo rozhodnúť o víťazstve v sérii a postupe do semifinále. Žiline dnes nebolo súdené, aj napriek dobre rozbehnutému zápasu.

Dvojice semifinálovej série play off sú nasledovné

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBK Tvrdošín

ŠK 98 Pruské – ŠK Slávia SPU DFA Nitra

FBC BlueBerries Modra - FBK Kysucké Nové Mesto 6:3 (1:1, 2:1, 3:1) stav série 2:0

V Modre sa dnes hral z iného súdka ako včera. Hostia sa stiahli a čakali na domácich čo vymyslia. Modre tvorba hry veľmi nesedí čo bolo vidieť i v prvej tretine. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Betón pred bránou Kysučaniek a rýchle brejky platili. Modra však bolo vždy o gól vpred. Záverečná tretina bola zbytočne nervózna a plná emócii. Po záverečnom hvizde emócie neutíchali. Modra si dnes aj napriek ťažšiemu zápasu vybojovala víťazstvo. Kysučanky mali dnes viacero presiloviek, ktoré nedokázali využívať. O týždeň je na programe odveta na pôde prvoligového Kysuckého Nového Mesta, kde sa môže už o sérii rozhodnúť.