Nitra vybojovala dôležité víťazstvo so Spišiačkami

23.11.2019 17:59:26
Veľmi dôležitý zápas sa odohral v meste pod Zoborom, kde domáca Nitra potrebovala body v súboji proti Spišskej Novej Vsi. Aj napriek mnohým vylúčeniam, ktoré nepomáhali domácim k úspešnému výsledku, túto situáciu hráčky Nitry ustáli a zdolali východniarky 6:4.

Rozbeh mali lepší domáce hráčky, ktoré sa na začiatku tretej minúty strelou Michaely Krajčovej ujali vedenia. V polovici úvodnej tretiny zvýšila na 2:0 skúsená harcovníčka Nitry Romana Janegová. Netrvalo dlho a na rozdiel jedného gólu znížila Spišiačka Klára Grossová. Viac gólov v tejto časti hry už nepadlo, čiže o niečo spokojnejšie mohli byť domáce hráčky.

Dvojgólový náskok vrátila svojmu družstvu Monika Pintérová. Od tohto okamihu sa strelkyne oboch tímov odmlčali a šancu na lepší výsledok ponúkli Spišiačkam dievčatá spod Zobora zbytočnými vylúčeniami. Východniarky dokázali zužitkovať tretiu presilovú hru zásluhou Grossovej a následne aj štvrtú, ktorú premenila Sára Hanuščinová a bolo vyrovnané... Necelé dve minúty pred druhou sirénou dostala Nitru do vedenia Janegová.

Desať minút v oslabení určite otupilo silu domáceho tímu, čo sa mohlo prejaviť aj vlastným gólom, ktorý si strelila Nikola Štefániková – 4:4. Nitra to nevzdávala a svoju prvú a jedinú presilovú hru v zápase pretavila na gól z hokejky Veroniky Ferenčíkovej. Urputná snaha domácich hráčok vyvrcholila v poslednej minúte zápasu. Rozhodujúci presný zásah Nitry zaznamenala Terézia Klementisová. Dôležité tri body tak zostali pod Zoborom.

Roland  Drgoň (tréner ŠK Slávia SPU DFA Nitra): „Dnes to konečne prišlo. Celý zápas sme mali hernú prevahu, dievčatá hrali to, čo sme si povedali. Avšak v druhej tretine sme opäť po vlastných chybách inkasovali dva góly, ktoré celý zápas zdramatizovali. Dievčatá to nezlomilo a bojovali až do konca, čo sa odzrkadlilo, že sme pred koncom strelili ďalšie dva góly, ktoré rozhodli, že dnešný zápas dotiahneme do víťazného konca. Ďakujem dievčatám za predvedený výkon a verím, že dnešné víťazstvo nás nakopne a budeme pokračovať víťazne aj ďalej.“

Romana Janegová (kapitánka ŠK Slávia SPU DFA Nitra): „Konečne sme vyhrali a dobre sme zabojovali. Celý zápas sme sa snažili viesť, len zase sme mali výpadok, čo sa týka zbytočných vylúčení a museli sme hrať oslabenia, ktoré súper využíval. Na toto si musíme dávať pozor v ostatných zápasoch a poučiť sa z toho. Celý duel sme viedli a stále sme mali loptu pod kontrolou, len sme spravili viac zbytočných chýb. Spišská má veľmi dobré strelkyne, ktoré to vedeli využiť. Musím pochváliť našu brankárku, ktorá nás podržala, potom sme sa chytili a dali sme nejaké góliky. Záver bol trošku dramatický ale našťastie konečne sme to vydreli a vyhrali. Víťazstvo nás veľmi teší, chvíľu sa potešíme a ideme ďalej. Verím, že sa odrazíme od tohto zápasu do ďalších.“

Tréner Spišskej Novej Vsi odmietol rozhovor a preto vyjadrenie Júlie Koščovej (kapitánka FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Priebeh zápasu nebol ideálny, keďže podmienky ku ktorým sme tu prišli neboli dostačujúce na to, aby sme odohrali kvalitný zápas. Z našej strany to nebola ideálna hra, chýbali nám hráčky a to sa odzrkadlilo na výsledku...“

Nina Vartovníková (najlepšia hráčka FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Zavážilo hlavne to, že nás sem prišlo strašne málo a nemali sme tu kľúčovú obrankyňu Barboru Kocúrovú. To je všetko.“

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Kométa Spišská Nová Ves 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

ZDROJ FOTO: Andrej PRÁZNOVSKÝ