Nitra zvalcovala Hurikán

20.09.2014 20:38:57
Úvodné kolo ženskej Extraligy prinieslo dve víťazstvá favoritov a jedno prekvapenie. My sme sa zamerali na zápas bratislavského Hurikánu, ktorý v domácom prostredí privítal vicemajstrovskú Nitru.

Súboj mal aj iný náboj. V drese Nitry sa objavila Petra Tardíková, ktorá prestúpila do tímu spod Zobora práve z Hurikánu. Bola to práve „Tarďa“, ktorá otvorila skóre už po 26 sekundách hry. Aby toho nebolo málo, Petra zavesila po ďalších piatich minútach druhý gól a do konca zápasu na jeden prihrala. Konečný výsledok sa zastavil na dvojcifernej desiatke. Nitra hrala prakticky na jednu bránu a to, čo potrebovala. „Zápas bol charakteristický úvodom sezóny. Zvíťazili sme jednoznačne, no máme čo zlepšovať. Verím, že sa náš herný prejav ešte zlepší zapojením Romany Janegovej a Moniky Trnkovej, ktoré dnes pre chorobu nenastúpili. Dievčatám ďakujem za víťazstvo a teším sa na ďalšie zápasy,“ zhodnotil tréner ŠK Slávia SPU DFA Nitra Peter Pillaj a ku výkonu novej posily Petry Tardíkovej dodal: „Petra dokázala, že je právom ťahúňkou reprezentácie. Jej dnešný výkon bol excelentný.“

 

Miesto do reprezentácie si už dlhodobo pýta Petra Kňažková, ktorá rovnako ako Tardíková podáva dlhodobo stabilné výkony a pomáha Nitre strieľaním gólov. Uvidíme, či si ju reprezentační tréneri všimnú...

 

Dôvod na úsmev nemal kouč domáceho Hurikánu Tomáš Máder. Prehrať doma dvojciferným skóre a na nulu nepoteší. „Zápas nám ukázal ako sme na tom po technickej stránke. Bolo to veľmi slabé. Zodpovednosť beriem na seba, pretože ako tréner som nemal veľa času pre pracovné povinnosti. Bolo a je potrebné venovať sa dievčatám podstatne viac ako doteraz. Musíme popracovať najmä na prechode do útoku. Chýbali nám bývalé opory Tardíková v ofenzíve a Krivulčíková v defenzívnej činnosti. Nové posily Vaseková, Kľúčiková a Zaicová sa nemali možnosť presadiť tak ako ich poznám. Sú to kvalitné hráčky a je len otázkou času, kedy sa to zlepší“ zhodnotil Máder.

 

Ďalší favorit ŠK 98 Pruské si doma poradilo s Kométou Spišská Nová Ves až prekvapujúco hladko 13:2. Za prekvapenie možno považovať výhru Mikuláša Prešov nad Nemšovou v pomere 6:3.

 

Zajtra je na programe druhé kolo a v ňom sa odohrá repríza finále medzi domácim Tvrdošínom a Nitrou.

späť