Nižná chytila druhý dych

22.12.2014 20:40:03
Základná časť mužskej Salming Extraligy sa počas víkendu prehupla do svojej druhej polovice. Lídrom súťaže je ŠK 1. FBC Trenčín, ktorý aj v posledných dvoch zápasoch nezaváhal.

V piatkovej predohrávke zdolali chlapci spod hradu Matúša Čáka bratislavské ŠK Lido 11:5 a včera zvíťazili aj v Bratislave na Hurikáne 7:6. Keďže žilinské „Kobylky“ zaváhali v domácom súboji s ATU Košice a v stretnutí zvíťazili 6:5 až v predĺžení, Trenčania majú pred nimi jednobodový náskok.

 

Za prekvapenie víkendu možno označiť výkony, no hlavne výsledky nováčika z Nižnej. Oravčania dokázali oba domáce súboje s košickými Florkom aj ATU zvíťaziť. Florku naložili 11:6 a ATU dokonca až 12:3! Nižná sa razom usadila na ôsmom mieste tabuľky, ktoré znamená účasť v play off. To je síce ešte ďaleko, no pre chlapcov z Oravy zrejme nie nereálne.

 

Ku vytúženej osmičke sa na rozdiel jedného bodu priblížilo aj ŠK Lido Prírodovedec. Po piatkovej prehre s ŠK 1. FBC Trenčín 5:11 dokázali v domácom prostredí zdolať M-šport Salming Team Trenčín 5:3. „Súperi vrátane nás, už prečítali taktiku Trenčanov, ktorou je zabezpečená obrana s rýchlymi protiútokmi. Každý, kto chcel hrať proti Salmingu otvorený florbal, doplatil na chyby, ktoré súper trestal. Z toho sme sa poučili a taktiku sme zmenili. Bol to obojstranne defenzívny súboj, v ktorom rozhodli maličkosti v náš prospech,“ zhodnotil tréner Lida Matej Haliena. Hrajúci tréner a kapitán M-športu Juraj Matejka videl zápas nasledovne: „V sobotu sme odohrali vynikajúci zápas s Hurikánom, ktorý sme hrali na dve päťky, čo nás stálo nemálo síl. Lido dnes bránilo a my sme nedokázali premeniť šance, ktoré sa nám naskytli.“ Na otázku, či si nemyslí, že súperi prekukli trenčiansku taktiku a hrajú inak než v úvodných vzájomných zápoleniach, Matejka pohotovo odpovedal: „Nemyslím si, že by naše horšie výsledky boli spôsobené zmenou taktiky našich súperov. Mne bolo jasné, že nám nebude po celú sezónu sypať do súperových brán deväť gólov z desiatich striel, čo sa nám v úvode súťaže darilo priam fantasticky. Musíme nášmu hernému systému veriť a trpezlivo ho dodržiavať. Na obhajobu našej filozofie môžem povedať jeden príklad, že Tatran Střešovice hrá už desať rokov to isté a desať rokov víťazí a je úspešný tím. Je to len o maximálnej súhre jednotlivcov a o premieňaní gólových príležitostí.“

 

Tsunami Stupava bodovalo aj na Východe. V Sabinove vyhralo 6:4 a Mikuláš Prešov pokorili 4:3 až po samostatných nájazdoch.

späť