Nižná opäť víťazne!

08.10.2017 20:51:44
Vo dvoch dohrávaných súbojoch šiesteho kola sa z víťazstva tešili hostia. Sériu šiestich výhier ťahajú florbalisti Nižnej, ktorí majú radosť z úspešného výsledku 5:3 nad FBK AS Trenčín. Doma prehral aj trenčiansky 1. FBC, ktorý nestačil na košické Florko. Dohrávalo sa aj bratislavské derby prvého kola.

Trenčín dnes prehral dvojnásobne. Najprv sa začal súboj medzi 1. FBC Florbal a FK Florko Košice. Východniari potvrdili dobrú formu a vyhrali 6:3. „Do zápasu sme išli s jasným cieľom a to získať tri body. Cesta k ním nebola ľahká, keď v podstate počas celého zápasu sme sa trápili v zakončení a nevyužili sme veľké množstvo prečíslení. Súpera sme mali prečítaného po taktickej stránke veľmi dobre a je len škoda, že sme nevyhrali väčším rozdielom,“ povedal kapitán Florka Lukáš Blaško, ktorého hetrik v podstate rozhodol o víťazstve jeho tímu. „Dnes mi to padalo, za čo som určite rád, no hlavné je, že sme predviedli dobrý výkon a získali ďalšie body na súperovom ihrisku,“ dodal Blaško.

 

O hodinu neskôr sa začal zápas medzi trenčianskym AS a lídrom súťaže Nižnou. Oravčania sa od začiatku dostali do vedenia, ktoré postupne zvyšovali až na 5:0. Trenčania zabrali až posledných päť minút a stihli súboj tromi gólmi ešte zdramatizovať. Na body to však nestačilo a tak po výhre 5:3 ťahá Nižná sériu šiestich duelov bez straty bodu. „Zaspatý začiatok, veľa individuálnych chýb a opäť nepremenené šance nás stáli body. Nižná bola veľmi dobrá v protiútokoch a my sme im to vo veľa prípadoch veľmi uľahčovali,“ skonštatoval po zápase kapitán AS Juraj Matejka.

 

V Bratislave sa odohralo derby medzi ŠK Lido Prírodovedec a iClinic Hurikán, ktoré bolo dohrávkou prvého kola. Lido malo postupný rozbeh, no Hurikán sa ešte stihol počas druhej tretiny dostať do vedenia 3:2, no od tohto okamihu ťahali päťgólovú šnúru hráči Lida. Domáci sa tešili z konečného víťazstva 12:6.

 

6. kolo – nedeľa 8. 10. 2017:

 

1. FBC Florbal Trenčín – FK Florko Košice 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

 

FBK AS Trenčín – TJ A-FbO Nižná 3:5 (0:3, 0:2, 3:0)

 

Zápas iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Predator Sabinov odohrajú 22. októbra 2017.

 

Dohrávka 1. kola – nedeľa 8. 10. 2017:

 

ŠK Lido Prírodovedec – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 12:6 (2:1, 5:2, 5:3)

 

Aktuálna tabuľka po 6. kole:

späť