Nižná po vzore zahraničia organizuje školský zápas

07.01.2020 19:32:21
Florbalové Slovensko sa môže tešiť na blížiaci sa školský zápas. Podobné akcie sa vo svete tešia veľkej popularite. Rozhodol sa ho zorganizovať klub FBK Nižná a deti z okolitých škôl pozval na stretnutie 15. kola extraligy mužov proti ŠK Lido Bratislava, ktoré sa uskutoční už v piatok na pravé poludnie v Tvrdošíne.

„Myšlienka sa zrodila už dávnejšie, v hlave Martina Latku, ktorý nám s tým ‘pílil uši‘ hádam už tretiu sezónu. Nikdy na to však nebol dostatok času - teda až do novembra 2019. Vtedy sa mi s tým na predzápasovej kávičke znovu pripomenul, a tak sme reálne zhodnotili, čo všetko treba urobiť a došlo nám, že to nie je vôbec ťažké,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) brankár Nižnej Matúš Staroň.


„V kalendári sme videli, že 11. januára hráme doma s Lidom, ktoré by určite súhlasilo s presunom na piatok 10. januára a tak sa aj stalo. Chalani si museli pobrať dovolenky, či vybaviť voľno v škole a pricestovať musia už vo štvrtok, takže im za to patrí veľká vďaka. Poďakovanie musíme adresovať aj Gymnáziu v Tvrdošíne, ktoré nám ochotne prepožičia halu napriek vyučovaniu. Následne bol preukázaný i záujem z okolitých škôl. No a keď máte súpera, 300 detí a halu s kapacitou pre 400 osôb, v podstate je všetko hotové,“ vysvetľuje Staroň.


Ako je už na akciách Nižnej zvykom, diváci – v tomto prípade najmä deti – sa môžu tešiť aj na bohatý sprievodný program. „Neskôr sme sa zamýšľali nad ďalším programom, ktorému bude pochopiteľne dominovať náš maskot Koniferko, ktorý použije svoj pseudonym na detské akcie - Nealkoniferko. Na deti tiež čakajú prestávkové súťaže, tlieskače s tematikou ‘school match‘ a v neposlednom rade plyšákový dážď, ktorý deti spustia na plochu po prvom góle. Celú akciu bude viesť moderátorka a bude sa vysielať naživo na youtube kanáli FBK Nižná,“ hovorí brankár.


Školský zápas nie je iba pre deti z okolitých škôl, prísť sa pozrieť na extraligu môže ktokoľvek. „Ak by sa niekto chcel na tejto historickej akcii zúčastniť a nie je nahlásený na zájazd na žiadnej zo škôl alebo máte doma deti a chcete ich priviesť, máte dvere otvorené“ vyzýva verejnosť Staroň.


AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: FBK Nižná

späť