Nižná s najlepšou prípravou od vstupu do extraligy

02.07.2020 19:22:13
Už tradične patrili medzi najlepšie tímy extraligy mužov florbalisti Nižnej. V predčasne ukončenom ročníku obsadili štvrté miesto, za tretím Florkom Košice zaostali o tri body. Po dvoch sezónach sa netešili z prvenstva v základnej časti, no o to viac sa tešili na play-off, ktoré však neprišlo.

„Odhliadnuc od toho nešťastného konca si myslím, že sezónu môžeme hodnotiť veľmi pozitívne. Ukázali sme, že dokážeme dodržiavať pokyny trénerov a že aj napriek odchodu najproduktívnejšieho hráča a omladeniu kádra patríme stále medzi najlepších. Náš cieľ bol skončiť po základnej časti v prvej štvorke, čo sme aj splnili a tu si teda niet čo vyčítať,“ uviedol pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) brankár Nižnej Matúš Staroň.

 

Oravčania mali v pláne vo vyraďovacej časti zabojovať o vytúžený „tituľ“, ako v Nižnej nazývajú majstrovský primát, ale nebolo im to umožnené. „Priblížim vám našu situáciu. Dva roky po sebe sme vyhrali základnú časť a dva roky to nevyšlo v play-off, lebo sme naň neboli pripravení. Rozhodli sme sa teda nehrať v každom zápase silou mocou na výhru a neísť slepo za prvým miestom v základnej časti, pretože to dokopy nič nerieši. Naopak, celú sezónu sme podriadili príprave na play-off a základnú časť sme vzali ako jeden veľký prípravný zápas s cieľom konečne sa prebojovať do finále. No a potom sa súťaž ukončila, play-off nebolo a prví traja dostali poháre s medailami. Takže ako by ste reagovali vy?“ pýta sa skúsený gólman.

 

Nižňanci hrali v sezóne 2019/2020 svoje domáce zápasy v Tvrdošíne, kde miestna hala prešla rekonštrukciou, čo florbalisti radia k pozitívnym momentom ročníka. „Najviac asi potešil prístup k tréningom a spomenuté omladenie kádra. Niektorí mladíci sa na stálo usadili v A-tíme a ukázali, že to má po nás starších kto ťahať ďalej, takže o budúcnosť Nižnej sa nebojím. Trochu horšie to bolo s premieňaním šancí, z čoho plynulo menej strelených gólov, no zase sme skončili len o dva góly druhí za FBC Trenčín v počte inkasovaných, takže sme mali fakt dobrých brankárov. Potešila tiež vynovená hala v Tvrdošíne, vďaka ktorej konečne nemusíme trénovať aj bejzbal a kupovať si každý rok nové ‚lapajské‘ nohavice,“ povedal štýlom sebe vlastným.

 

Na Orave nenechávajú nič na náhodu a pred štartom ďalšej edície extraligy mužov chcú byť v stopercentnej forme. „Letnú prípravu sme odštartovali už 1. júna a navyše celkom zhurta. Ja osobne sa cítim byť už teraz pripravený na novú sezónu a za tie dva mesiace to bude ešte o niečo lepšie. Účasť je skvelá a všetci chalani makajú ako o život, takže si dovolím tvrdiť, že budeme pripravení najlepšie za celých šesť či sedem rokov, čo sme v extralige,“ myslí si "Starosta".

 

Nižná nebýva na prestupovom trhu príliš aktívna a iné to nebude ani toto leto. „Nemyslím si, že je potrebné niečo meniť, budeme fakt dobrí. Uvidíte. Ale prezradím, že jeden top hráč sa momentálne nachádza v Nižnej a zatiaľ to vyzerá tak, že do decembra neodíde, takže on sa k nám možno pripojí,“ uzavrel Staroň.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: archív M.S.

späť