Nižná si ide svoje a chlapci sa tešia do Trenčína

06.10.2017 21:08:06
Lídri extraligy mužov z Nižnej, cestujú na súboj šiesteho kola do Trenčína a úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica privítajú v Stupave Spišskú Novú Ves. Počas nasledujúceho víkendu sa však chystá viacero zaujímavých zápasov.

Nižná doteraz nestratila ani bod, no v stretnutí proti Lidu ich výkon nebol ideálny. Využili najmä presilovky, ktoré rozhodli o ich výhre. Trenčianske AS však v domácom prostredí nepúšťa body aj keď v derby s 1. FBC túto sezónu doma prehralo. Či bude stačiť podobný výkon ako proti Lidu chlapcom z Nižnej aj v Trenčíne, nám prezradil hráč Nižnej Lukáš Laštík: „Čaká nás úplne iný zápas ako proti Lidu. Na ten súboj sme už zabudli a tešíme sa na Trenčín. Séria je pekná, ale teraz nás čakajú papierovo ťažšie zápasy a verím, že aj v nich potvrdíme našu silu. Máme menšiu maródku v tíme, ale náš výkon by to nemalo ovplyvniť.“

 

Bratislavské Lido má pred sebou dva súboje. Zajtra hostia košické ATU a v nedeľu dohrávajú derby prvého kola proti iClinic Hurikán. „Práve v tomto týždni nás viacerých sužujú zdravotné problémy. Preto nenastúpime v plnej sile, no pokiaľ prestaneme robiť hlúpe chyby, po ktorých zbytočne inkasujeme lacné góly, tak by sme mali v derby tri body uchmatnúť. Nebude to však vôbec jednoduché,“ povedal tréner Hurikánu Ján Purc.

 

Do celkom zaujímavej situácie sa dostal tréner ŠK Lido Prírodovedec Gabriel Mészáros. Pred nedávnom prestúpil v úlohe aktívneho brankára do FBK AS Trenčín. „V prvom rade sa sústredím na výkony na ihrisku v drese AS, čiže zatiaľ som aj trénerom Lida, ale ak budú mať zápas Trenčania, uprednostním ich,“ prezradil Gabo a k víkendovým zápasom svojich zverencov z Bratislavy dodal: „Máme pred sebou náročný víkend. Body sú dôležité, ale dôležitejší bude výkon, ktorý chlapci podajú. Chceme body, chceme výkon. Ale keď príde výkon aký požadujem, prídu aj body.“

 

Majstrovské Tsunami by nemalo mať v domácom prostredí problém zdolať nováčika zo Spišskej Novej Vsi, no celkom dramatický súboj sa chystá v Trenčíne, kde miestny 1. FBC Florbal privíta košické Florko. V Dubňanoch na Morave privíta domáca Skalica, ktorá je na poslednom mieste tabuľky so ziskom jediného bodu, FBC Mikuláš Prešov.

 

6. kolo – sobota 7. 10. 2017:

 

14.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH ZŠ kpt. Nálepku, Školská, Stupava)

18.00 hod – FBC Skalica – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Sportcentrum Želva, Hodonínská, Dubňany, ČR)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FaBK ATU Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

6. kolo – nedeľa 8. 10. 2017:

 

15.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FK Florko Košice (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

16.00 hod – FBK AS Trenčín – TJ A-FbO Nižná (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

Zápas iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Predator Sabinov odohrajú 22. októbra 2017.

 

Dohrávka 1. kola – nedeľa 8. 10. 2017:

 

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

späť