Nižná splnila úlohu favorita, no Lido bolo blízko...

17.03.2019 17:25:30
Bratislavské Lido neprekvapilo lídrov základnej časti extraligy mužov Nižnú ani v druhom štvrťfinálovom súboji, keď v Mútnom podľahlo Oravčanom 5:6. Ďaleko však od úspechu hostia neboli. Nižná tak po dvoch domácich súbojoch vedie v sérii na zápasy 2:0.

Tréner Bratislavčanov Roland Bluska chcel od svojich zverencov aby sa vyvarovali vysokých prehier počas úvodných tretín. V aktuálnej sezóne Lido prehralo úvodnú časť 0:4 a už nedokázali skóre otočiť. Dnes si dávali hostia podstatne väčší pozor a počas prvej tretiny inkasovali len jediný gól na konci pätnástej minúty od Matúša Medža.

Čo si však chlapci z Bratislavy ustrážili počas prvej tretiny im nevyšlo v druhej. Do ofenzívy zavelil kapitán Nižnej Tomáš Reguly, ktorý na konci štvrtej minúty zvýšil na 2:0. O necelých desať minút bolo už 3:0, pretože sa presadil Samuel Zemančík. Prakticky vzápätí znížil hosťujúci René Slezák, no Oravčania sa nedali zastaviť. Štvrtý presný zásah zaobstaral Medžo a v závere tretiny využil presilovku Reguly a hostia mali opäť hlavu v smútku...

Niečo s výsledkom sa pokúsil spraviť Matúš Ringer, ktorý hneď v úvode tretej tretiny znižoval na 5:2. Netrvalo dlho a Reguly, ktorý zaznamenal svoj hetrik, zvýšil na 6:2 pre Nižnú. Hostí však zdobila bojovnosť a tá ich posunula do zápasu, pretože počas necelých troch minút sa presadili Vladimír Bačinský so Stanislavom Senšelom a blížila sa dráma. Domáci sa začali vážne obávať o víťazstvo keď necelé štyri minúty pred koncom na 6:5 znížil Richard Lelák. Pre krátkosť času sa už hráčom Lida nepodarilo zápas dotiahnuť do predĺženia, no odvety v Bratislave môžu byť ešte zaujímavé.

Kapitán Tomáš Reguly (TJ A – FbO Nižná): „Súperi si na nás dali od začiatku veľký pozor a držali opatrný spôsob hry. Postupne sa nám opäť začalo dariť a presadili sme sa. Neskôr sme sa snažili vybojovaný náskok udržiavať, čo sa nám vypomstilo v záverečnej tretine. Hráčom Lida sa začalo dariť,  padali im aj góly a nepustili nás k našej hre. Do ďalšieho súboja sa z tohto musíme poučiť a presadiť sa hneď od úvodu a zlomiť súpera podstatne skôr.“

Tréner Roland Bluska (ŠK Lido Prírodovedec): „Včerajšia prehra bola iná ako dnešná. Tretia tretina dnešného zápasu nám ukázala, že sa vieme presadiť a strieľať góly, no musíme vydržať bojovať počas celého zápasu. Individuálne kvality hráčov Nižnej sú obrovské, čo sa prejavilo v druhej časti.“

TJ A – FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec 6:5 (1:0, 4:1, 1:4), stav série: 2:0