Nižná stratila bod v Trenčíne, Hurikán bol blízko, no nezvládol záver

22.12.2018 20:40:54
V čase, keď mnohí zdobia vianočné stromčeky, či pečú koláče, sa odohrali zápasy trinásteho kola extraligy mužov. Dnešné súboje priniesli zaujímavé a vyrovnané zápolenia. Zajtra sa kolo uzavrie dohrávaným súbojom medzi Spišskou Novou Vsou a košickým Florkom.

Do samostatných nájazdov sa dostal duel medzi žilinskými „Kobylkami“ a trenčianskym AS. Žilinčania vyhrávali až do 35. minúty, no hostia sa spamätali a postupne dotiahli zápas do nerozhodného stavu. Dokonca boli úspešní aj v samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol kapitán Juraj Matejka o víťazstve 8:7 pre Trenčanov.

 

Šláger kola sa odohral v Trenčíne, kde domáci 1. FBC privítal doposiaľ nezdolaného lídra v riadnom hracom čase z Nižnej. Vo vyrovnanom zápase, kde ani jeden z tímov neviedol o viac ako jeden gól sa zrodila druhá remíza kola. Súboj sa taktiež dostal do samostatných nájazdov a v nich uspeli hostia z Oravy. „Bol to skvelý zápas, plný súbojov. Hral sa krásny florbal z oboch strán. Dostali sme gól tesne pred koncom a boli sme odhodlaní vyhrať za tri body. Kľudne sme však mohli aj stratiť všetky body. Škoda Tomáša Regulyho, ktorý dnes na súboj nenastúpil a myslím si, že ten chýbajúci gól by určite dal, no na druhej strane nehral za FBC Marek Bulko, čiže vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre nás,“ povedal najproduktívnejší hráč extraligy z Nižnej Peter Nehila.

 

V hlavnom meste sa odohrali až dva zápasy. O niečo skôr sa začal súboj beznádejne posledného Hurikánu s rozbehnutým Lidom. Dlho bol tento duel vyrovnaný, no napokon sa presadili hostia, ktorí zaknihovali siedme víťazstvo v rade. Tešili sa totiž z výhry 6:3. Hurikán je naďalej bez bodu na poslednom mieste tabuľky. Dnes rozhodli naše dve darované presilovky súperovi a naša nezvládnutá presilovka, počas ktorej sme dvakrát inkasovali, čo je absolútne neprípustné. Celkovo sa naša hra postupne zlepšuje, čo ma teší, na druhej strane, stále nám to neprinieslo ani bod, čo nás veľmi psychicky zráža dole. Neostáva nám však nič iné iba bojovať do konca sezóny,“ skonštatoval tréner Hurikánu Michal Bortlík.

 

V druhom bratislavskom súboji si zmerali sily Sniperi, ktorí urputne bojujú o účasť v play-off proti obhajcom majstrovského titulu Tsunami Záhorskej Bystrici. Tsunami sa rozbehlo až v záverečnej časti zápasu a zdolalo Snipers 11:5. „Chcem sa chalanom poďakovať za dnešný výkon. V prvej tretine sme nevyužili niekoľko dobrých gólových príležitostí a tak sme dali súperovi možnosť držať sa v zápase. Počas druhej tretiny, kedy súper raz aj viedol sa inak gólovo doťahoval. V polovici zápasu sme hru stiahli na dve formácie, čo pomohlo a v tretej tretine sme si vytvorili dostatočný náskok, aby si opäť zahrali všetci chalani,“ zhodnotil kouč majstrovského Tsunami Ján Purc.

 

Východniarske derby potvrdilo, že podobné súboje nemajú vopred jasného favorita. Ten však svoju úlohu zvládol, no musel bojovať až do samého konca. ATU zvíťazilo nad prešovským Mikulášom 7:5. „Zápas sme mali pod kontrolou, aj keď výsledok tomu nenasvedčuje. Góly, ktoré sme dostali, boli po nekoncentrovanosti v závere tretej tretiny. Sme radi, že sme vyhrali posledný zápas roka. Vyzdvihol by som ale výkon brankára hostí, ktorý držal Prešov od veľkej nádielky,“ povedal brankár ATU Košice Dominik Turek.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

13. kolo – sobota 22. 12. 2018:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBK AS Trenčín 7:8 sn (3:1, 2:4, 2:2, 0:1)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Lido Prírodovedec 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)

 

FaBK ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov 7:5 (1:0, 4:2, 2:3)

 

Fat Pipe Snipers Bratislava – Tsunami Záhorská Bystrica 5:11 (0:0, 4:5, 1:6)

 

1. FBC Florbal Trenčín – TJ A-FbO Nižná 7:8 sn (2:2, 3:2, 2:3, 0:1)

 

Aktuálna tabuľka po 13. kole:

 

Dohrávka 13. kola – nedeľa 23. 12. 2018:

 

12.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FK Florko Košice (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

späť