Nižná štvrtá, ATU až na šiestom mieste

07.03.2020 20:40:25
Víťaz základnej časti extraligy mužov 1. FBC Trenčín potvrdil svoje umiestnenie triumfom v záverečnom 22. kole nad zostupujúcou Spišskou Novou Vsou. Tento duel mal aj charitatívny rozmer. V bratislavskom derby vyhral ŠK Lido a obsadil piatu priečku. Nižná troma bodmi zo zápasu s ATU poskočila na štvrté miesto, zatiaľ čo košický klub klesol na šiestu pozíciu.

Záverečné extraligové kolo prinieslo meranie síl prvého a posledného tímu tabuľky. Podľa toho vyzeral aj výsledok, domáca Spišská Nová Ves podľahla už dlhodobo známemu víťazovi základnej časti sezóny 2019/2020 jednoznačne 7:17. „Dnes prakticky nemám čo hodnotiť. Zápas sme odohrali v tréningovom tempe, pred play-off sme si skúšali rôzne herné varianty. Nie všetko sa podarilo, ale vo vyraďovacích bojoch to bude určite oveľa lepšie a zodpovednejšie,“ uviedol tréner Považanov Jan Holovka.

 

Stretnutie malo aj charitatívny rozmer. Domáci tím Young Arrows sa rozhodol celý výťažok z dobrovoľného vstupného venovať dievčatku menom Karin, ktorému nedávno diagnostikovali nádorové ochorenie. Florbalový klub v Spišskej Novej Vsi chcel rodinu takýmto spôsobom finančne podporiť.

 

Umiestnenie v prvej štvorke si jasným triumfom 10:1 nad ATU Košice zabezpečila Nižná. Päť bodov za hetrik a jednu asistenciu nazbieral kapitán Oravčanov Matúš Medžo. Ešte o jeden bod viac získal Martin Latka, ktorý ku dvom presným zásahom pridal štyri účinné prihrávky. „Takéto vysoké víťazstvo sme určite nečakali. Súperovi sa nedarilo, nevyšlo mu takmer nič. Naopak, my sme premenili takmer všetky šance, ktoré sme si vypracovali. Uvidíme, kto nám vyjde do play-off a musíme sa pripraviť na štvrťfinále,“ zhodnotil hrajúci tréner Nižnej Partik Bachan.

 

V bratislavskom derby sa z víťazstva tešili hráči ŠK Lido Prírodovedec, ktorí si poradili s florbalistami konkurenčného Snipers 5:3. Vďaka úspechu v mestskom šlágri sa posunuli na piate miesto s rovnakým bodovým ziskom ako Nižná. „Sme radi, že sa nám do tímu vrátili niektorí hráči, ktorí chýbali. Zápas v podstate nič neriešil a sme radi, že sme sa víťazne naladili na play-off,“ vyhlásil kapitán Lida René Slezák.

 

V prvej trojke tabuľky 1. FBC Trenčín dopĺňajú družstvá Tsunami Záhorská Bystrica a Florko Košice, ktoré dnes pohodlne zdolali svojich súperov. Za šiestym ATU Košice do play-off postupujú aj Mikuláš Prešov, ktorý zdolal ešte stále úradujúceho šampióna AS Trenčín 16:4 a Grasshoppers Žilina.

 

Výsledky zápasov záverečného 22. kola extraligy mužov:

 

Sobota – 7. marca 2020:

 

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - 1. FBC Trenčín 7:17 (3:5, 1:7, 3:5)
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - FK Florko Košice 8:12 (3:5, 0:3, 5:4)
Fat Pipe Snipers Bratislava - ŠK Lido Prírodovedec 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Tsunami Záhorská Bystrica - FBK Púchov 23:5 (8:1, 8:2, 7:2)
FaBK ATU Košice - TJ A-FbO Nižná 1:10 (0:3, 1:4, 0:3)
AS Trenčín - FBC A4ka Mikuláš Prešov 4:16 (1:3, 2:7, 1:6)

 

Konečná tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: 1. FBC Trenčín

späť