Nižná v semifinále bez Nehilu...

29.03.2019 21:01:45
Do semifinále extraligy mužov sa prebojovali prvé tri družstvá po základnej časti, ktoré doplnil ôsmy tím tabuľky AS Trenčín. Lídri z Nižnej si tak celkom logicky vybrali Trenčanov a druhému Tsunami zostalo košické ATU. Zaujímavé bude, či sa obhajcovia titulu dostanú do tohtoročného finále a či AS vyradí prvú Nižnú...

Oravčania sa nezľakli brankára trenčianskeho AS Tomáša Kafku, ktorý výraznou mierou zvýšil nádeje a kvalitu Trenčanov. Nižná má však najlepší a najproduktívnejší útok celej extraligy. „Od semifinálovej série očakávame tvrdý boj, ktorý chceme zvládnuť v čo najkratšom čase a postúpiť tak do vysneného finále. Trenčín sme si vybrali aj z dôvodu, že majú za sebou ťažkú sériu proti košickému Florku, čo dúfam využijeme v domácom prostredí na dve víťazstvá. Sila Trenčína príchodom skúseného brankára Kafku určite vzrástla, avšak stále sme favoritom série my, čo chceme potvrdiť predvedenou hrou bez ohľadu na to, kto sa proti nám postaví do bránky,“ povedal pred začiatkom série kapitán Nižnej Matúš Medžo. Oravčanom bude citeľne chýbať v ofenzíve najproduktívnejší hráč celej súťaže Peter Nehila. „Vo štvrťfinále s Lidom som si zranil členok a cez víkend na zápasy nenastúpim. Spravím však všetko pre to, aby som o týždeň chlapcom pomohol. Zatiaľ mám stále barle a nedokážem odhadnúť ako rýchlo sa mi bude zranenie hojiť,“ prezradil Peter Nehila.

 

Trenčania vedia v čom sú Oravčania dobrí a tak chcú „odstaviť“ útočnú silu Nižnej. „Celkom určite sa môžeme tešiť na útočný florbal Nižnej, na ktorom si celú sezónu zakladajú. Majú výborný útok a ten im budeme musieť eliminovať, ak chceme byť úspešní. Myslím, že Oravčania odohrali štyri zápasy a z nich mali tri ťažké, my sme hrali päť zápasov a tiež z toho boli tri ťažké a dva pomerne v pohode, čiže o nejakej únave a z nej vyplývajúcej výhode, či nevýhode tu nemôže byť reč,“ povedal hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice privítajú košické ATU. „Myslím, že séria s ATU bude veľmi náročná jednak fyzicky ale aj takticky. Stretnú sa dve vyspelé mužstvá a o finalistovi môžu rozhodnúť detaily. Minuloročné semifinále a aj súboje v základnej časti už teraz ukazujú, že sa bude na čo pozerať. Domáce zápasy na začiatku série môžu byť výhodou ale v prípade jedného domáceho zaváhania ste už zrazu v nevýhode. My sme však pripravení cestovať do Košíc s mečbalom,“ povedal kapitán Tsunami Záhorská Bystrica Jakub Horecký.

 

Košičania majú nevyspytateľný tím, ktorý je schopný zdolať každé ho súpera a veria si aj proti obhajcom titulu. „Bude to veľmi vyrovnaná séria, ktorá sa kľudne môže natiahnuť až na päť zápasov. Myslím si, že z celkového pohľadu veľa gólov nepadne. Osobne sa veľmi teším na útočnú silu Kubovič, Kovaľ, Kubaský. Tsunami máme čo vracať tak urobíme všetko pre to aby sme sa po troch sezónach dostali do finále,“ vyslovil želanie brankár a jeden zo strojcov postupu ATU zo štvrťfinále Dominik Turek.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

1. Semifinále – sobota 30. 3. 2019:

 

18.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBK AS Trenčín (ŠH pri ZŠ, Mútne)

14.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FaBK ATU Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

2. Semifinále – nedeľa 31. 3. 2019:

 

11.30 hod – TJ A-FbO Nižná – FBK AS Trenčín (ŠH pri ZŠ, Mútne)

13.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FaBK ATU Košice (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK AS Trenčín

späť