Nižná valcuje ďalej, Tsunami ukončilo víťaznú sériu Lida

05.01.2019 21:55:39
Ani nepriazeň počasia, keď na celom Slovensku sneží ako blázon, nespôsobila žiadnemu tímu extraligy mužov problém s účasťou na zápasoch štrnásteho kola. Nižná si na Orave poradila so svojim jediným doterajším premožiteľom Žilinou, Prešov zaznamenal prvé domáce víťazstvo v sezóne a majstrovské Tsunami ukončilo víťaznú sériu bratislavského Lida.

Na Oravu cestovali žilinské „Kobylky“ s nádejou, že zopakujú domáce víťazstvo nad Nižnou aj keď len v predĺžení. Domáci ich však rýchlo vyviedli z omylu a počas celého zápasu dominovali, čo vyústilo do vysokého víťazstva Nižnej 13:3. „Do zápasu sme išli s rešpektom, keďže nás ako jediný súper porazili. Od začiatku sme však boli lepším tímom a jednoznačne sme išli za víťazstvom, čo bolo vidno aj na konci zápasu na výsledkovej tabuli. Súperovi ďakujeme za dobré stretnutie a hlavne divákom, ktorí prišli v takom „nečase" aby nás podporili,“ zhodnotil víťazný duel hráč Nižnej Martin Latka.

 

V Stupave sa odohral dramatický súboj tabuľkových susedov. Majstrovské Tsunami privítalo tretie Lido, ktoré ťahalo sedemzápasovú šnúru víťazstiev. Záhorská Bystrica však podchytila duel od začiatku a v piatej minúte viedlo Tsunami 2:0. Dnes sa presadila už kompletne zložená formácia Kubaský – Kovaľ – Kubovič, ktorá piatimi gólmi rozhodla o víťazstve domáceho tímu v pomere 6:1. „Vedeli sme, že je to zápas o dôležité body do tabuľky a pristúpili sme k nemu od začiatku zodpovedne, čo ma teší. Pomohol nám skorý gól a náskok sme si po celý zápas udržiavali. Nedovolili sme Lidu aby súboj zdramatizovali,“ zhodnotil víťazstvo svojho tímu hráč Martin Kubovič z Tsunami Záhorskej Bystrice.

 

Jedinú prehru domácich v tomto ligovom kole videli fanúšikovia v Trenčíne. Domáce AS ešte po druhej tretine vyhrávalo nad ATU Košice 3:1, no Východniari zvládli lepšie poslednú tretinu a tromi gólmi otočili zápas a zvíťazili tesne 4:3. „Tento súboj sme mali pod svojou kontrolou, hrali sme veľmi dobre takticky až do nezmyselného faulu a vylúčenia nášho hráča na päť minút. Ja som nepremenil nájazd a nezmyselnosť faulu Šimona Ellingera nás absolútne rozhodila najmä v hlavách... Od tohto momentu sme boli naštrbení a zápas sme si nechali utiecť,“ skonštatoval hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Košické Florko si udržalo kontakt s prvou štvorkou domácim víťazstvom 9:6 nad ich prenasledovateľom 1. FBC Florbal Trenčín. „Na zápas sme nastúpili s nižším počtom hráčov a hrali sme na dve pätky. Prvá tretina bola z našej strany veľmi chaotická. To sa mierne zlepšilo v druhej časti, kedy sme si vypracovali veľké množstvo šancí, no nedokázali sme ich premieňať. Poslednú dvadsaťminútovku sme začali veľmi dobre a sériou gólov viac menej rozhodli zápas. Pripísali sme si do tabuľky dôležité tri body, čo bolo cieľom dnešného súboja a to sme splnili. Nakoniec si zahrali aj všetci trinásti hráči, čo je taktiež pozitívom zápasu,“ povedal hráč FK Florko Košice Lukáš Blaško.

 

Prešovský Mikuláš sa teší, pretože jeho hráči konečne potešili domácich fanúšikov, ktorí sa dočkali prvého domáceho víťazstva v sezóne. To sa Prešovčanom podarilo po náročnom boji s posledným tímom tabuľky bratislavským Hurikánom. Hostia po druhej tretine vyhrávali 5:4, no v závere „odpadli“ a tretiu časť prehrali 0:3, čo spôsobilo ich prehru 5:7. Hurikán je naďalej posledný a bez bodu. „Začali sme dobre, ale postupne sme sa akoby zľakli a pokračovali sme príliš komplikovane, čo nás stálo aj výsledok. Bol to pre nás kľúčový zápas, ktorý sme nezvládli. Nič sa nedá robiť, život ide ďalej a ideme bojovať ďalej,“ povedal trochu sklamaný tréner bratislavského Hurikánu Michal Bortlík.

 

V Bratislave sa predstavili Spišiaci, ktorých suverénnym spôsobom „rozstrieľali“ hráči bratislavského Snipers. Domáci zvíťazili jednoznačne 15:6 a vyhupli sa na siedme miesto tabuľky kde je však poriadna tlačenica v boji o miestenku do play-off.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

14. kolo – sobota 5. 1. 2019:

 

TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 13:3 (4:1, 2:0, 7:2)

 

FBC Mikuláš Prešov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 7:5 (1:3, 3:2, 3:0)

 

FBK AS Trenčín – FaBK ATU Košice 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – ŠK Lido Prírodovedec 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)

 

Fat Pipe Snipers Bratislava – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 15:6 (4:1, 5:3, 6:2)

 

FK Florko Košice – 1. FBC Florbal Trenčín 9:6 (1:1, 3:2, 5:3)

 

Aktuálna tabuľka po 14. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK AS Trenčín

späť