Nižná vystriedala na čele majstrovské Tsunami!

04.11.2018 20:29:50
Deviate kolo extraligy mužov prinieslo šláger medzi obhajcami titulu Tsunami Záhorskou Bystricou, ktorá cestovala na Oravu, kde sa stretla s dovtedy druhým tímom tabuľky Nižnou. Oravčania zvládli tento súboj lepšie a vyhrali 11:7, čo znamená, že vystriedali Tsunami na čele extraligovej tabuľky.

Domáca Nižná sa pustila do majstra bez rešpektu a už v prvej minúte sa Oravčania ujali vedenia zásluhou Samuela Zemančíka. Približne v polovici tretiny však hostia vyrovnali. Následná využitá presilovka naštartovala Nižnú, ktorá vyhrala úvodnú tretinu 4:1. Tento náskok bol pre zvyšný priebeh rozhodujúci a tak sa potupne z oboch strán len navyšovalo skóre, ktoré sa napokon zastavilo na konečnom výsledku 11:7 v prospech Nižnej. „Bol to skvelý zápas z oboch strán. Tempo bolo priam vražedné. Jediné, čo ma mrzí, sú nevyužité šance. Chceli sme často zakončovať do prázdnej brány, čo sa v nevyhovujúcej hale v Tvrdošíne takmer nedá... Chcem pochváliť súpera za férovosť, našich chalanov za bojovnosť a divákov za skvelú atmosféru,“ povedal kapitán Nižnej Tomáš Reguly, ktorý mal dnes „prsty“ v siedmich góloch a z nich strelil sám až päť. Zdá sa, že je aktuálne v skvelej streleckej forme spoločne s Petrom Nehilom. Obaja sú v širšej nominácii na svetový šampionát a bojujú o finálnu miestenku. „Hrá sa mi výborne, cítim sa fit a som pripravený využiť šancu, ak mi ju reprezentační tréneri ponúknu. Vyzerá to na dobrý kolektív, ktorý na Majstrovstvách sveta dokáže zamiešať karty. Teším sa na šampionát či už z pohľadu hráča alebo fanúšika,“ dodal Reguly. Tsunami spadlo po dnešku na tretie miesto, no súťaž beží ďalej a majstri z toho veľkú vedu nerobia. „Dnešný súboj sme prehrali po našich individuálnych chybách, ktoré súper potrestal gólmi. Dostali sme zbytočne viac ako polovicu gólov. Prvá tretina bola z našej strany slabšia, možno sa pod to podpísala dlhšia cesta a možno aj neskorší obed. Čo ma však teší je skutočnosť, že chalani bojovali až do konca a tiež fakt, že sme neinkasovali góly z trestných strieľaní. Tento výsledok vôbec nič nerieši a o dva týždne tu máme ďalšieho súpera,“ zhodnotil tréner majstrovského Tsunami Ján Purc.

 

V Košiciach chceli po dvoch prehrách bodovať žilinské „Kobylky.“ Spočiatku to vyzeralo ako reálne, no v druhej časti zápasu strelecky zabrali hráči ATU a otočili zápas, čo znamenalo neskoršiu konečnú výhru ATU 7:3. „Zápas sme začali podľa našich predstáv. Boli sme aktívni, dobre sme bránili a dokázali sme ísť do vedenia 2:0. Mrzí nás, že súper znížil do prestávky gólom v presilovke. Druhá tretina nám vôbec nevyšla. Chalani sa opäť zľakli dobrého výsledku a nepochopiteľnými chybami sme dovolili Košičanom otočiť zápas. Stále si vravíme, že musíme hrať šesťdesiat minút. Bohužiaľ podobne ako v dvoch predchádzajúcich zápasoch, tak aj v tom dnešnom boli hluché miesta, kde sme neboli dostatočne aktívni a dôrazní, čo súperi dokážu ihneď potrestať. Posledné dva góly boli už do prázdnej bránky keď sme hrali vabank. Za posledné zápasy sme zbytočne a ľahko prišli o veľa bodov. Musíme sa všetci výrazne zlepšiť a koncentrovať na každý moment na ihrisku,“ povedal hrajúci tréner Grasshoppers Žilina Marián Galovič.

 

Na deviatej pozícii sú po dnešnej tretej prehre v rade za sebou florbalisti trenčianskeho AS, ktorí doma podľahli košickému Florku 3:5. „Tento duel by som zhodnotil pozitívne. Od začiatku sme mali veľmi dobre rozbehnutý zápas a dovolím si tvrdiť, že prvá polovica súboja patrila nám. Po hrubých chybách v obrane sme dostali dva góly, ktoré vrátili Trenčín do hry. V záverečnej tretine sme zabojovali jeden za druhého a dotiahli sme to do víťazného konca. V zápase nás opäť podržal úžasne chytajúci Adam Kohút,“ zhodnotil úspešný výsledok hráč košického Florka Tomáš Marčák.

 

Hurikán Bratislava zaznamenal deviatu prehru... Tentoraz boli nad ich sily Trenčania z 1. FBC, ktorí ich v hlavnom meste zdolali jednoznačne 10:1.

 

V Prešove sa zrodil jediný nerozhodný výsledok kola, kde v riadnom hracom čase remizoval domáci Mikuláš s bratislavským Snipers 4:4. Dva body si za víťazstvo 5:4 gólom v predĺžení vybojoval Snipers. ŠK Lido si doma poradilo so Spišskou Novou Vsou 5:3 a naďalej sa drží na peknej štvrtej pozícii.

 

Výsledky extraligy mužov:

 

9. kolo – nedeľa 4. 11. 2018:

 

FaBK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 7:3 (1:2, 4:0, 2:1)

 

TJ A-FbO Nižná – Tsunami Záhorská Bystrica 11:7 (4:1, 3:2, 4:4)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – 1. FBC Florbal Trenčín 1:10 (0:3, 1:2, 0:5)

 

FBC Mikuláš Prešov – TJ A – Fat Pipe Snipers Bratislava 4:5 pp (2:2, 1:0, 1:2, 0:1)

 

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

 

Aktuálna tabuľka po 9. kole:

späť