Nižnú „oskalpovalo“ košické ATU!

12.01.2019 21:52:48
Oravčania z Nižnej dnes po prvý raz v sezóne až v pätnástom zápase našli svojho premožiteľa a prehrali v riadnom hracom čase 5:6 s ATU Košice. V extralige mužov tak je už len jediné družstvo s nulou na svojom konte a to Hurikán Bratislava, ktorý aj po dnešnej prehre s AS Trenčín zostáva bez bodu na poslednom mieste.

Jednoznačným šlágrom dnešného 15. kola extraligy mužov bol duel domáceho ATU Košice a Nižnej. Východniari sa do súpera pustili s veľkou vervou a po prvej tretine vyhrávali 3:0. Oravčania sa však spamätali a dokázali vyrovnať, no počas celého zápasu ich domáci do vedenia nepustili a súboj doviedli do konečného víťazstva 6:5. „Chcel by som pochváliť výkon Nižnej. Zápas mal perfektné tempo a hralo sa doslova pre oko diváka. Všetci sme sa tešili na tento duel, dodržiavali sme taktické pokyny a vyhrali sme srdcom. Myslím si, že o našom víťazstve rozhodla prvá tretina a koniec tretej. Doma sme túto sezónu ešte neprehrali a to taktiež prispelo k úspešnému výsledku. Súperovi ďakujeme a tešíme sa na ďalšie meranie síl,“ zhodnotil brankár košického ATU Dominik Turek, ktorý svojim výkonom v bránke domácich prispel taktiež k výhre svojho tímu. Chlapci z Nižnej nerobia z prvej prehry vedu, veď sa dalo očakávať, že skôr, či neskôr zaváhanie príde. „Zaspali sme úvod, prvá tretina bola z našej strany katastrofálna. Akademici boli nahecovaní a dávali nám to pocítiť. Do druhej tretiny sme už nastúpili o čosi lepšie a podarilo sa nám dotiahnuť stav a dostať sa späť do zápasu. V tretej časti sme museli doťahovať stav 3:6 a takmer sa nám to aj podarilo. Dosť zavážila aj okolnosť dnešnej svadby nášho spoluhráča Martina Drozda a preto sa viacerí hráči nemohli tohto zápasu zúčastniť. Chcem zablahoželať Košičanom k skvelej hre a verím, že nás tá prehra pozitívne namotivuje,“ povedal kapitán Nižnej Tomáš Reguly.

 

Tuhý boj o pozície do play-off sa odohráva medzi štyrmi družstvami, ktoré sa bijú o tri miestenky. V najvýhodnejšej pozícii boli hráči 1. FBC Florbal Trenčín, no dnes si situáciu skomplikovali domácou prehrou 8:9 so Snipers Bratislava. „Zápas sa hrá šesťdesiat minút a nie menej. Poslednú tretinu, ktorá skončila z našej strany katastrofálne, určite budeme podrobne rozoberať. Môžem povedať akurát to, že z našej strany bola táto tretina odfláknutá a podcenená. Je potrebné sa poučiť z chýb, ktoré robíme. Avšak máme mladý tím a verím v to, že ak odstránime takéto nedostatky, tak podobné zápasy budeme mať plne pod kontrolou. Musím však priznať, že Snipers odohral dobrý zápas,“ zhodnotil kapitán 1. FBC Trenčín Norbert Ondrášik. Hostia z Bratislavy si verili, čo napokon aj potvrdili víťazstvom. „Na súpera sme sa poctivo pripravovali a vedeli sme, že je v tomto súťažnom zápase zisk bodov viac ako reálny. Myslím si, že z taktickej stránky sme súboj takmer na sto percent zvládli. Konečný výsledok je síce vysoký, ale to je odraz štýlu hry oboch súperov,“ povedal tréner Snipers Bratislava Dárius Siheľský.

 

Hurikán je aj naďalej posledný, pretože ani dnes nevyužil šancu na dobrý výsledok a prehral 5:7 doma s ďalším ašpirantom na prvú osmičku trenčianskym AS. Lido si poradilo s prešovským Mikulášom 7:4 a udržalo sa na štvrtom mieste tabuľky.

 

Aj napriek úspešnému výsledku zostali žilinské „Kobylky“ na nepopulárnej deviatej pozícii. Žilina zdolala v domácom prostredí košické Florko 9:7. „Do zápasu sme nevstúpili vôbec dobre, hneď na začiatku sme prehrávali 0:2... Podarilo sa nám však rýchlo vyrovnať a následne sme v zápase aj niekoľko krát viedli, ale súper nás tiež stihol dorovnať. Nevyužili sme viacero dobrých šancí, čo držalo súpera v zápase. Tiež sme v mnohých momentoch neboli dôrazní. V tretej tretine sa nám podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov, čo bolo pre úspech v tomto súboji zlomové. Inak to bol korektný duel v dobrej atmosfére. My sme body veľmi potrebovali, tak nás teší, že všetky zostávajú u nás doma,“ skonštatoval spokojný hrajúci tréner a kapitán Marián Galovič z družstva FBC Grasshoppers Žilina.

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

 

15. kolo – sobota 12. 1. 2019:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FK Florko Košice 9:7 (5:4, 2:1, 2:2)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBK AS Trenčín 5:7 (2:2, 3:4, 0:1)

 

FaBK ATU Košice – TJ A-FbO Nižná 6:5 (3:0, 1:3, 2:2)

 

1. FBC Florbal Trenčín – Fat Pipe Snipers Bratislava 8:9 (3:1, 3:2, 2:6)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FBC Mikuláš Prešov 7:4 (2:2, 1:0, 4:2)

 

Zápas FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – Tsunami Záhorská Bystrica 2:10 predohrali.

 

Aktuálna tabuľka po 15. kole:

 

späť