Nováčik vzdoroval majstrovi, ale body nezískal

24.11.2019 23:04:56
V jedinom nedeľňajšom zápase 9. kola slovenskej extraligy mužov zvíťazili florbalisti AS Trenčín nad hráčmi Púchova 10:8. Majster vyhral úvodné dve tretiny, ale v tretej časti bol úspešnejší nováčik, na bodový zisk mu to však nestačilo.

Výsledok mohol byť ešte tesnejší, ale Teodor Beriac z Púchova v 30. minúte nepremenil trestné strieľanie. Púchov dostal rovnakú možnosť aj o osem minút neskôr, keď sa už skúsený Róbert Ševčík nemýlil a korigoval priebežné skóre na 4:7. Zaujímavé je, že v bránke AS Trenčín sa predstavil Samuel Hazucha, no na obe trestné strieľania prepustil miesto skúsenému Gabrielovi Mészárosovi.

 

Štyri body za tri góly a jednu asistenciu dosiahol v drese Trenčína Peter Heleš. "Chceli sme na súpera vybehnúť, dať na začiatok pár gólov a potom zapojiť do zápasu aj tretiu päťku. Nepodarilo sa nám odskočiť na taký rozdiel, aký sme si predstavovali, hra sa prelínala hore-dole. Až v tretej tretine sa nám podarilo odskočiť na sľubný rozdiel a zapojili sme aj mladších hráčov. Myslím si, že im to dalo veľa, aj keď, neodohrali veľa, ale ukázali že, majú potenciál. Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť a odviesť si domov cenné tri body," uviedol útočník AS Trenčín.

 

"Predviedli sme, podľa môjho názoru, veľmi dobrý výkon. Mali sme dosť šancí streliť gól, lenže zhoreli sme v koncovke. Samozrejme, nemôžem povedať že góly, ktoré sme dali boli náhodné. Všetci z tímu dali do zápasu všetko a predviedli super výkony. Netreba zabudnúť i na nášho brankára Tomáša Velčovského, ktorý predviedol taktiež excelentný výkon. Súper ukázal svoju kvalitu a skúsenosti. My si musíme ztohto merania síl zobrať len tie dobré momenty, a sústrediť sa na ďalšie zápasy, ktoré nás ešte čakajú," zhodnotil stretnutie kapitán Púchova Matej Tuček.

 

AS Trenčín je po deviatom kole na piatom mieste 12-člennej tabuľky mužskej extraligy so ziskom 14 bodov, Púchov má na konte päť bodov a je predposledný.

 

Výsledok zápasu extraligy mužov:

 

9. kolo – nedeľa 24. novembra 2019:


FBK Púchov – AS Trenčín 8:10 (2:4, 2:4, 4:2)

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Snipers Bratislava

späť