Nováčik z Nižnej si udržiava vedúce postavenie v čele tabuľky.

22.10.2012 18:29:11
Víkend priniesol kompletné 3. dvojkolo mužskej 1. ligy.

Sobota patrila zápasom v Bratislave a v nedeľu sa pokračovalo v Badíne. Tucet zápasov a 24 bodov v hre sa rozdelilo podľa predvedených výkonov. Tabuľka po prvej štvrtine súťaže je už rozdelená na dve polovice.

Čelu od úvodných sezóny kraľuje nováčik z Nižnej. Tím vedený Mariánom Klimčíkom sa v novom prostredí adaptoval rýchlo a zdá sa, že bude príjemným prekvapením sezóny. Chalani z Oravy nenašli doposiaľ v šiestich zápasoch svojho premožiteľa. Na chrbát Nižnej po víkende dýcha FBC Grasshoppers AC UNIZA "B", ktoré využilo zaváhanie súperov a dvomi výhrami sa vyhuplo nahor. Čelo tabuľky okupujú 9. bodový VŠK FTVŠ UK Bratislava “B“ a ŠK Slávia SPU DFA Nitra, ktorá zakopla s Lidom. Práve ŠK Lido Prírodovedec si pomohlo dôležitým víťazstvom nad Nitrou a dotiahlo sa na špicu. Najväčší pád a bodovú stratu utrpel ŠK 1. FBC Trenčín "B", keď utŕžil dve prehry v rade čo u Trenčanov je ojedinelé.

Druhá časť tabuľky má miernu stratu na prvú šesticu. Odstup 4. bodov siedmej CVČ TIP TOP Šala nie je veľký a nezmazateľný. V dolnej časti tabuľky sa nachádzajú tímy z minulého ročníka ako TJ SOKOL Gajary, N-ŠPORT Zvolen spolu s nováčikmi FBC 09 Lipany,  ŠK Hargašova Záhorská Bystrica. Čelo 1. ligovej tabuľky uzatvára ex-extraligista z minulej sezóny M-ŠPORT Salming Trenčín, ktorý až v šiestom zápase získal prvé víťazstvo a body.

CVČ Šaľa - FBC Grasshoppers AC Uniza “B“                 7:9

Všetko je otvorené aj po prvej štvrtine. Súťaž sa rozbieha a bude ešte gradovať čo určite príde po polovici sezóny. Vy sa môžete tešiť na najbližšie zápasy 3. – 4. novembra 2012 v Trenčíne a Lipanoch.