Nováčik z Púchova posilnil káder najmä na poste trénerov

29.06.2019 18:53:27
Prvým predstaveným družstvom v letnej príprave pred novou sezónou mužskej extraligy nebude nik iný ako nováčik FBK Púchov. Chlapci z Považia si vybojovali priamy postup do najvyššej súťaže, keď vo finále uplynulej sezóny zdolali Detvu 3:1 v sérii na zápasy.

Kvalita extraligy sa však postupne vyrovnáva a tak nečaká Púchovčanov nič jednoduché. „Prvú ligu sme dokázali vyhrať len so štyrmi prehrami vrátane play-off, čo si myslím, že je niečo fantastické. Veľa ľudí si myslí, že prvá liga je slabá ale nie je tomu tak. Je tam veľa kvalitných tímov, takže postup berieme v klube ako veľký úspech,“ povedal na úvod predseda klubu Peter Hinka.

 

„S letnou prípravou sme začali 19. júna. Možno trošku neskôr ako som plánoval ale musel som zohnať nových trénerov nakoľko Daniel Krajca, ktorý viedol mužov minulú sezónu, nemôže pokračovať vo funkcii kvôli práci. Chalanov však čaká poriadna drina a už zarezávajú. Makajú v posilňovni, riešia crossfit, behajú a tak stále dookola...,“ prezradil Hinka. Každé družstvo vstupuje do novej sezóny s konkrétnymi cieľmi a odhodlaním ich dosiahnuť. Ani Púchovčania nie sú výnimkou. „Chceme sa jednoznačne vyhnúť bojom o záchranu. Pre mňa osobne by bolo konečné desiate miesto úspechom ale to bola hneď prvá vec na ktorej sme sa s novým trénerom nezhodli. On chce totiž účasť play-off,“ potešil sa výzve predseda púchovského klubu. Tak trochu tajnostkár konečne „vybalil“, že novým trénerským duom Púchova bude dvojica Juraj Lamačka s Tomášom Filadelfim, ktorá je spätá s fungovaním v klube 1. FBC Florbal Trenčín. „Som nesmierne šťastný, že sa mi podarilo s nimi dohodnúť, nakoľko ide o florbalové osobnosti a verím, že nám dajú veľmi veľa,“ povedal spokojne Hinka.

 

Z kádra Púchovčanov po sezóne odišli nasledovní hráči: Lukaš Zemla, ktorý odišiel študovať do Brna. Kariéru ukončil brankár Michal Tomáš, ktorý sa bude venovať už len rozhodcovskej kariére a prijal úlohu trénera púchovských juniorov. Kvôli zdravotným problémom ukončil kariéru Tomáš Kvasnica. Do tímu pred novou sezónou prišli: Martin Kiačik a Michal Podmanický. Po troch rokoch sa do klubu vracia Tomáš Kukučka, ktorý hral hokejbalovú extraligu za družstvo PROTEF Považská Bystrica. Káder posilní aj Martin Žilinský a na dobrej ceste je podľa Hinku aj príchod Tomáša Brnáka. Z B-tímu posilní áčko Michal Kucej a šancu vraj dostanú aj šikovní juniori.

 

Púchovčania sa tradične zúčastnia turnaja v Rožnove pod Radhoštěm, kam chodievajú už šesť rokov. Ďalšie prípravné zápasy a podujatia ešte nový trénerský tandem ešte len plánuje.

späť