Nováčik z Trebišova dýchal na chrbát ATU Košice pri zisku titulu majstra Slovenska v staršej prípravke.

18.06.2013 19:26:23
Mladíci z východu ovládli na Turci MSR v plnej miere. Bronz zostal doma

Pred vrcholom majstrovstiev Slovenska vo florbale juniorov sa počas víkendu v Turanoch stretli staršie prípravky. Dva dni florbalu na Turci patril mladým nádejným talentom.

ŠK Záhorská Bystrica, FBC LEV NARNIA, VPV FbO Lipany, FBC Grasshoppers Žilina, FbK Turany, Snipers Bratislava, ATU Košice, FBC Mladosť Trebišov bojovali o pódiové umiestnenia. V základných skupinách sa darilo najmä štvorici FbK Turany, Snipers Bratislava, ATU Košice, FBC Mladosť Trebišov, ktorá sa prebojovalo do semifinále.

 

Nedeľné dopoludnie patrilo vyraďovacím zápasom. ATU Košice vyzvalo domáce Turany. Mladí Košičania ukázali, že majú najvyššie ambície a po 11 gólovom údere zmietli domáceho organizátora. V druhom semifinále Trebišov, zdolal ľahko Snipers Bratislava pomerom 8:1.

 

V zápasoch o konečné umiestnenie a medaile sa darilo ATU Košice. Vo východniarskom finále medzi ATU Košice a FBC Mladosť Trebišov padlo veľa gólov. Neboli to práve ATUčkari, ktorí opäť nadeľovali. Trebišov bol rozbehnutý i vo finále, ale jeden gól ATU znamenal zlato pre mladých technikov, ktorí sa tešili zo zlata. Trebišov pri premiére v tomto súťažnom ročíku mládežníkov na Slovensku získal  striebro. V zápase o 3. miesto Turany vyzvali bratislavský Snipers. Domáce prostredie Turanom sadlo a bronzové medaile zostali na domácej pôde.  

 

Konečné poradie:

1. miesto ATU Košice

2. miesto FBC Mladosť Trebišov

3. miesto FbK Turany,

4. miesto Snipers Bratislava

5. miesto FBC Grasshoppers Žilina

6. miesto VPV FbO Lipany

7. miesto FBC LEV NARNIA

8. miesto ŠK Záhorská Bystrica

 

V piatok štartujú v Trenčíne MSR juniorov, ktoré potrvajú až do nedeľe. V sobotu je na programe pohárová súťaž junioriek v Modre. Týmto všetkých priaznivcov pozývame na vrchol mládežníckej sezóny majstrovstiev Slovenska vo florbale.

späť