Slovenský zväz florbalu spolupracuje s českou spoločnosťou 20TEN SPORTS s.r.o na distribúcii loptičiek pre kluby SZFB. Tak ako minulú sezónu i táto priniesla každému seniorskému extraligovému celku 200 ks loptičiek OXDOG ROTOR zadarmo. Loptička je oficiálnou hracou loptičkou SALMING extraligy a ženskej extraligy. V úvode sezóny nastali menšie problémy s dodávkou loptičiek na Slovensko. Všetky drobné technické problémy sa vyriešili a v súčasnosti mužské a ženské seniorské extraligové kluby majú loptičky u seba.
Ďalšie výhody pre extraligové kluby pramenia z podpisu zmluvy SZFB a partnerom reprezentácie spoločnosťou SALMING, kde je pre kluby garantovaná zľava na tovar 30%. „Salming prináša slovenskej reprezentácii lepšie zázemie a materiálne zabezpečenie. Pomocnú ruku podávame i pri organizovaní reprezentačných akcií, ktoré môžu slovenskému florbalu len pomôcť. Vybavenie florbalovou výstrojou, ktorou v konečnom dôsledku ušetrí zväz aj nemalé peniaze nie je všetko, čo prinášame do florbalu na Slovensku.“ povedal Juraj Matejka, zástupca značky na Slovensku.
Novinkou je i komunikačný kanál formou newsletteru, ktorý chodí na klubové emaily, kde si nájdete dôležité a najmä zaujímavé informácie týkajúce sa klubov a ich členov. Najnovší a zároveň prvý newsletter si môžete stiahnuť – TU, alebo ho nájdete na stránkach SZFB priamo – TU.
SZFB sa postupnými krokmi snaží klubom a ich členom vytvoriť kvalitnejšie podmienky a zlepšiť servis ponúkaných služieb. Týmto to však nekončí a už v roku 2014 sa môžete tešiť na ďalšie novinky zo strany SZFB, ktoré sa pripravujú pre kluby.