Novým majstrom extraligy žien je Sabinov!

13.04.2019 21:04:05
Dnes sme spoznali aktuálneho majstra Slovenska extraligy žien, ktorým sa stalo družstvo FBC Predator Sabinov. Východniarky zdolali vo finálovej sérii obhajkyne titulu z Pruského 3:0 na zápasy a tak získali historicky prvý majstrovský titul. Dnešný zápas dokázali „Predátorky“ zvíťaziť 7:3 a zaslúžene sa tešia zo zlatej medaily.

Sabinovčanky si uvedomovali, že chcú v dnešnom treťom stretnutí finálovú sériu ukončiť a potešiť tak nielen seba ale aj verných fanúšikov. Úvod zápasu bol trochu opatrný, no hlavne sa „Predátorky“ nevedeli strelecky presadiť. Prišlo to na začiatku ôsmej minúty po strele slovenskej reprezentantky Klaudii Robovej.

Čo nevyšlo domácim hráčkam počas prvej tretiny zvládli v tej druhej. Na gól sa čakalo do dvanástej minúty a hala zaburácala po presnej strele Lenky Cuprákovej. Tretí gól domácich strelila Miroslava Stašová a po nej sa presadila aj Martina Stašová, čo znamenalo, že Sabinov vyhrával 4:0 a blížil sa míľovými krokmi k majstrovskému titulu. Nervozita hráčiek Pruského spôsobovala chyby a jednou z nich bol ak vlastný gól Renáty Resekovej necelú minútu pred koncom druhej časti.

Najviac gólov priniesla záverečná tretina. Sabinov najskôr dvakrát skóroval zásluhou Martiny Stašovej a kapitánky Barbory Boháčovej. Hrozivých 1:7 sa podarilo čiastočne skorigovať hráčkam Pruského v ďalšom priebehu. Najskôr znížila z presilovej hry Barbora Boháčová a po nej Veronika Dobrodejová. Táto kozmetická úprava však už nezmenila nič na fakte, že novým majstrom extraligy žien sa stali dievčatá FBC Predator Sabinov.

Tréner Ján Motešický (FBC Predator Sabinov): „Vyšiel nám zámer, ktorý bol jednoznačný, ukončiť sériu už v dnešnom zápase. Nebolo to však jednoduché a to hlavne počas úvodnej tretiny. O všetkom rozhodla tá druhá. V nej nám vyšli štyri nádherné akcie a tak sme v posleddnej časti dohrávali zápas s najlepšími hráčkami aby sme udržali víťazstvo a tešili sa z titulu. Úprimne povedané, očakával som pred začiatkom tejto série, že to budeme mať s Pruským zložitejšie, no vedeli sme, že ak prejdeme v semifinále cez Kysučanky, ktoré sú podľa mňa po nás druhé najlepšie v extralige, že to už zvládneme. Titul je výsledkom našej dvanásťročnej práce, ktorú robíme s mládežou a začali sme s mužmi. Máme veľkú podporu mesta, čo nás teší, no chýbajú sponzori, pretože Sabinov nemá toľko podnikateľov ako iné regióny, či mestá. Dnešná noc však pre nás nekončí!“

Tréner Vladimír Gábor (ŠK 98 Pruské): „Musíme športovo uznať, že Sabinov bol vo finále lepším tímom a vyhral titul majstra zaslúžene. My sme si prehrali dnešný zápas počas druhej tretiny, pretože sme nevyhrávali osobné súboje a po stratách lopty v strede ihriska sme z brejkov inkasovali góly. Ďakujem mojim dievčatám, že sa nevzdávali a bojovali až do konca zápasu. Aj keď sme štvornásobnými majstrami Slovenska, nikdy titul nepovažujeme za samozrejmosť. Aktuálne druhé miesto však považujeme za úspech a sme s ním spokojní.“

FBC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské 7:3 (1:0, 4:0, 2:3), konečný stav série: 3:0