O čiastočné prekvapenie sa postaral Hurikán

03.03.2015 15:11:33
Extraliga žien má za sebou štvrťfinále. Dva tímy z troch potrebovali na postup do semifinále tri zápasy, no najvyššie postavený tím, druhá Nitra musela hrať zápas s Hurikánom navyše.

 

Po dvoch debakloch nastúpila Nitra v Bratislave na tretí súboj, v ktorom mala potvrdiť svoju dominanciu. Spočiatku dievčatá spod Zobora vyhrávali, no v poslednej tretine doslova vybuchli a prehrali ju 0:4 a zápas 6:7. Paradoxom je, že oba celky nastúpili na súboj bez svojich trénerov, ktorí mali súkromné povinnosti. „Dievčatá dali do zápasu úplne všetko. To, čo nám v základnej časti nevychádzalo, im proste v tomto súboji vyšlo a podarilo sa vyhrať. Na druhej strane si myslím, že nás súperky trochu po predchádzajúcich výsledkoch trochu podcenili. Vo štvrtom súboji sa moje zverenkyne akosi uspokojili s tým, že Nitru už aspoň raz zdolali, navyše nám nevyšiel úvod, ktorý rozhodol o náskoku súpera a aj o zápase a celej sérií,“ povedal tréner Hurikánu Vladimír Roziak. Ani kouč Nitry Peter Satin sa nestačil čudovať, keď sa v sobotu večer dozvedel, že v nedeľu nebude mať voľno ale pocestuje na súboj do Stupavy hrať štvrtý duel štvrťfinálovej série. „Nechcel som veriť a myslel som si, že si dievčatá robia žarty, no bola to realita. Napriek tomu sme zvyšné tri zápasy vyhrali jednoznačným skóre. Súper je z kategórie slabších a tak k tomu aj naše dievčatá pristupovali, čo vyvrcholilo práve v spomínanom treťom zápase, kde som sa nemohol zúčastniť, no aj napriek tomu by sa také niečo nemalo stávať.“

 

 

Pruské pod vedením reprezentačného trénera junioriek Vladimíra Gábora cestovalo do Prešova s odhodlaním uspieť už v treťom zápase a zabezpečiť si bezproblémový postup do semifinále. Dievčatá si hneď v úvodnej tretine vybudovali dvojgólový náskok, ktorý si udržiavali a súboj doviedli do víťazného konca po výhre 4:1 a postúpili.

 

 

Po dvoch vyrovnaných stretnutiach medzi Spišskou Novou Vsou a Nemšovou sa očakával podobný priebeh aj na Spiši. Východniarky mali náskok dvoch výhier na pôde súpera, čo ich v domácom prostredí zaväzovalo k historickému postupu do semifinále. Po dramatickom a vyrovnanom zápase sa Východniarky opäť tešili z víťazstva o jediný gól, tentoraz v pomere 4:3. Nemšová tohtoročné play off vôbec nezvládla.

 

Zloženie semifinálových dvojíc:

 

FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK 98 Pruské

späť