O prehre Tvrdošína rozhodli vylúčenia

09.10.2014 18:33:58
Ani v druhom zápase Euro Floorball cupu sa slovenské majsterky netešili z víťazstva. V zaujímavom súboji prehrali s nórskym Sveiva IB 1:3.

Z troch inkasovaných gólov však Oravčanky dostali dva v oslabení. Tvrdošín doplatil na štyri vylúčenia dvomi gólmi pričom domáci tím nebol vylúčený ani raz. „Hrali sme proti kvalitnejšiemu súperovi, za ktorý nastúpili tri reprezentantky Lotyšska a šesť nórskych reprezentantiek. To znamenalo lepšiu technickú a fyzickú pripravenosť súpera, no snažili sme sa im vyrovnať ale oslabenia, ktoré sme nedokázali ubrániť, nás zrazili na kolená. Za dnešný výkon si dievčatá zaslúžia pochvalu, pretože sme hrali na svoje maximum,“ zhodnotil zápas tréner Michal Cvanciger.

 

Fanúšikovia Tvrdošína ťažko niesli verdikty švédskych rozhodkýň, čo bolo odzrkadlené nevôľou v hľadisku. Ako to videl zo svojho pohľadu kouč Tvrdošína? „Rozhodkyne brali celý zápas dosť striktným spôsobom. Aj vylúčenie po prvej tretine za zdržiavanie hry bolo dosť prísne. Dievčatá boli pripravené na zahájenie tretiny, no len si medzi sebou pinkli loptičku a dostali trest. Pri ďalšom vylúčení jedna z rozhodkýň kričala aby sa pokračovalo v hre, no druhá odpískala faul. Preto sa naši fanúšikovia hnevali.“

 

Tvrdošín si v sobotu zahrá o piate miesto. Zrejme nebude jednoduché motivovať hráčky aby podali ešte lepší výkon, než doteraz a zabojovali o víťazstvo. „Momentálne sú sklamané, no dostali pochvalu za dnešný výkon. Je našou chybou, že sme pricestovali do dejiska tak neskoro v noci a úvodný zápas podľa toho aj vyzeral. Dnes sme hrali o päťdesiat percent lepšie a verím, že to v sobotu baby zvládnu. Sme po prvý raz na takomto veľkom podujatí a dievčatám som povedal, nech si užívajú každú minútu,“ dodal Cvanciger.

späť