O účasť v play-off zabojujú ešte tri tímy

08.03.2019 20:29:02
Extraliga mužov je poslednou celoštátnou súťažou, v ktorej sa ešte hrá základná časť. Zajtra je ale na programe posledné 22. kolo a v ňom pôjde ešte trom družstvám o dve miestenky do play-off. Na diaľku sa o ne pobijú dva trenčianske tímy a žilinské „kobylky.“

Víťaz základnej časti je istý a je ním predčasne družstvo Nižnej. Oravčania tak môžu v poslednom kole ladiť formu do štvrťfinále a premýšľať o súperovi, ktorého si po skončení zápasu vyberú za svojho najbližšieho protivníka na ceste do semifinále. Zápas proti bratislavskému Snipers ale každopádne nevypustia. Druhé Tsunami si zmeria sily s košickým Florkom, ktoré má zálusk na ich súčasnú pozíciu.

 

Rozlúčku z extraligou zažijú hráči posledného tímu tabuľky bratislavského Hurikánu, ktorí vycestujú na súboj do Košíc, kde sa stretnú s ATU. V ďalších troch zápasoch pôjde o veľa. O dve miesta v prvej osmičke zápolia tri kluby. Najlepšiu pozíciu a teda siedme miesto má 1. FBC Trenčín a čaká ho domáci duel proti Mikulášu Prešov. „Prešovu síce o nič nejde, ale určite sem nepricestujú s porazeneckou náladou, pretože ich mužstvo je stále veľmi kvalitné. Do zápasu musíme vstúpiť zodpovedne a predviesť maximálne koncentrovaný a kvalitný výkon. Ak predvedieme výkon ako proti Lidu, kde sme hrali zodpovedne, tímovo a hlavne sme nevyprodukovali množstvo chýb, môžeme byť úspešní. Tento zápas je pre nás rovnako dôležitý ako predchádzajúci súboj s Lidom. Mužstvo je namotivované, pretože play-off je skvelou nadstavbou pre každého jedného z nás. Preto v nej nechceme chýbať,“ povedal hráč 1. FBC Florbal Trenčín Marek Bulko.

 

Jeden bod od prepadliska delí hráčov AS Trenčín, ktorí nastúpia na zápas v Spišskej Novej Vsi. Napriek tomu, že Spišiakom už o nič nejde, nebudú to mať hostia jednoduché. Veľa zohrá uvoľnenosť domácich a nervozita hostí. „Do Spišskej cestujeme bez dvoch zranených hráčov a bez posíl z Prahy. Citeľná bude hlavne neúčasť Tomáša Kafku. Našim cieľom sú napriek tomu tri body a potvrdenie pozície play-off. Na tento súboj sme sa špeciálne pripravovali a pomenili sme formácie aj taktiku. Dúfam, že od začiatku zápasu budeme udávať tempo hry my. Berieme to ako najdôležitejší duel sezóny,“ povedal hráč AS Trenčín Peter Klapita.

 

Najhoršiu východiskovú pozíciu a najťažšieho súpera majú hráči Žiliny, ktorí doma hostia bratislavské Lido. Majú na ôsmu priečku stratu jedného bodu a aj v prípade víťazstva však účasť medzi najlepšími ôsmimi družstvami nemajú istú. Musia počkať, či zaváhajú ich trenčianski súperi. „V poslednom zápase chceme zvíťaziť a potvrdiť výkony, ktoré sme predviedli naposledy. Lido sa v prvej polovici súťaže javilo ako jeden z najflorbalovejších celkov, preto to bude veľmi náročné. Každopádne treba vyhrať a potom čakať na zakopnutie jedného z trenčianskych tímov,“ povedal hrajúci tréner a kapitán Grasshoppers Žilina Marián Galovič.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

22. kolo – sobota 9. 3. 2019:

 

14.20 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

15.15 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH, V. Javorku, Žilina)

16.00 hod – FaBK ATU Košice – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

16.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FBK AS Trenčín (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

17.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.00 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – TJ A-FbO Nižná (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK AS Trenčín

späť