Obhajcov titulu vyradil FBC Trenčín!

05.03.2019 14:10:49
Štvrťfinálová séria juniorskej extraligy priniesla víťazstvá favorizovaných tímov, ale aj jedno prekvapenie. Hráči 1. FBC Florbal Trenčín vyradili úradujúcich majstrov Tsunami Záhorskú Bystricu 3:0 na zápasy. Štvrtého semifinalistu spoznáme až zajtra, pretože stav série medzi Žilinou a Snipers je na zápasy nerozhodný 2:2.

Najľahšiu cestu do semifinále mali víťazi základnej časti hráči ATU Košice, ktorí vyradili v troch súbojoch Duklu Banská Bystrica. Po dvoch domácich výhrach dokázali v sobotu zvíťaziť aj v Badíne a to v pomere 15:6. „Pred sériou som tvrdil, že postúpime hladko 3:0, čo sa potvrdilo. Súper ma ale prekvapil, v niektorých momentoch série hral naozaj dobre a bol nám viac, ako len sparingpartnerom na ceste do semifinále. V ňom však musíme ukázať oveľa viac. Čaká nás rozhodne zdatnejší súper. Tretí zápas bol podľa môjho uváženia najlepší z oboch strán a diváci sa v Badíne určite bavili predvedenou hrou oboch tímov,“ povedal tréner ATU Košice Peter Vrba.

 

O niečo dramatickejšia bola séria medzi košickým Florkom a Mútnym. V Košiciach neboli Oravčania ďaleko od prekvapenia a dokonca domáci duel dotiahli až do samostatných nájazdov, v ktorých ale neuspeli a prehrali 6:7. Celú sériu 0:3 na zápasy. „Naši juniori odohrali v sobotu posledný štvrťfinálový zápas proti Florku Košice. Podľahli sme po nájazdoch 6:7. Keď rozhodujú féroví rozhodcovia, tak sa dá aj fair play hrať. Škoda, že nám neuznali regulárny gól v závere zápasu, mohli sme si predĺžiť štvrťfinálovú sériu. Úvod bol opatrný z oboch strán, inkasovali sme iba raz. Druhá tretina bola vyrovnaná a družstvá išli do kabín za stavu 2:3 pre Košice. V tretej tretine sme vsadili všetko na jednu kartu s cieľom zdramatizovať zápas. Z toho vyplynuli aj chyby v obrane, keď sme dvakrát inkasovali v oslabení. Citeľne chýbal na presilovkách zranený kapitán. Chlapcom sa aj tak podarilo vyrovnať minútu pred koncom. V predlžení sa taktizovalo a každý chcel ísť do nájazdov. Žiaľ súper premenil o jeden viac a postúpil. Chlapcom patrí poďakovanie za celú sezónu a peknú bodku v podobe posledného zápasu. Plné tribúny boli naším šiestym hráčom a chlapcov nahecovali k skvelému výkonu. Absolutórium patrí brankárovi Jurajovi Juranovi, ktorý odchytal od začiatku druhej tretiny zápas so zranenou rukou a s narazeným prstom. Hláška lepšie s Jurajom v bráne s jednou rukou, ako s hocikým s dvoma bude pamätná,“ zhodnotil obšírnym spôsobom tréner Mútneho Anton Kapičák.

 

Otvorená séria zostáva medzi žilinskými „Kobylkami“ a bratislavským Snipers. Scenár oboch víkendových súbojov bol podobný ako v Žiline. Prvý domáci súboj vyhrala Žilina, tentoraz suverénne vysoko 12:1, no v nedeľu sa tešil Snipers a po výhre 9:4 sériu vyrovnal na 2:2 a rozhodne sa zajtra podvečer pod Dubňom. „V prvom zápase sme neukázali absolútne nič a Žilinu sme predčili asi len tým, že sme mali viac hráčov na súpiske. V nedeľu už chalani k zápasu pristúpili úplne inak. Brali to zodpovedne od prvej chvíle a druhýkrát v sezóne sme vôbec nastúpili v plnej sile. Od začiatku sme hrali aktívne a dovolím si tvrdiť, že sme boli lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali,“ povedal tréner bratislavského Snipers Tomáš Chvála.

 

V predchádzajúcej sezóne sa Tsunami stretlo proti 1. FBC Florbal Trenčín v semifinále. V ňom uspelo Tsunami, ktoré vyradilo Trenčín 3:1 na zápasy a vo finále sa stalo majstrom Slovenska. V aktuálnej sezóne sa Trenčania chystali na odplatu a podarilo sa im to dokonale. Už v Stupave dokázali Trenčania dvakrát zvíťaziť a svoje úsilie dovŕšili aj v sobotu doma keď zdolali Tsunami 7:4 a celú sériu vyhrali 3:0 na zápasy. Záhorská Bystrica tak titul neobháji. „Asi nikto sme pred sériou s Tsunami ani nedúfali, že to môže byť tak jednoduchá séria. Postúpili sme do semifinále zaslúžene po veľmi disciplinovanom a aktívnom florbale v najkratšom možnom čase. Hráčom patrí po predvedenom výkone moja poklona. Zdolať minuloročného majstra takým jednoznačným spôsobom vždy poteší a namotivuje do ďalšej série. Je však veľmi dôležité aby sme do nasledujúcich súbojov išli s pokorou, svedomito sa pripravili a zregenerovali, pretože v Košiciach nás nič ľahkého nečaká. Tešíme sa na ďalšie kvalitné zápasy, ktoré vo vývoji hráčov budú hrať veľkú pozitívnu úlohu,“ skonštatoval tréner 1. FBC Trenčín Pavel Polakovič.

 

Výsledky zápasov extraligy juniorov:

 

3. Štvrťfinále – sobota 2. 3. 2019:

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FaBK ATU Košice 6:15 (1:4, 1:3, 4:8), konečný stav série: 0:3

 

TJ FBK Hornets Mútne – FK Florko Košice 6:7 sn (0:1, 2:2, 4:3, 0:1), konečný stav série: 0:3

 

Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 1:12 (0:2, 0:4, 1:6), stav série: 1:2

 

1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 7:4 (3:1, 2:2, 2:1), konečný stav série: 3:0

 

4. Štvrťfinále – nedeľa 3. 3. 2019:

 

Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 9:4 (3:1, 3:1, 3:2), stav série: 2:2

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť