Oficiálna súťaž škôlkarov na spadnutie

27.10.2016 09:47:24
Zástupcovia Slovenského zväzu florbalu sa v najbližších dňoch stretnú s pánom Romanom Salom, ktorý je iniciátorom a organizátorom zatiaľ neoficiálnej súťaže malých škôlkarov. Je viac ako pravdepodobné, že pod zväzom sa čoskoro rozbehne aj súperenie najmenších deťúrencov.

„Táto florbalová aktivita už u nás funguje neoficiálne tretí rok. Chceme súťaž posunúť na vyššiu úroveň a preto sme oslovili Slovenský zväz florbalu. V súčasnosti sú do tejto súťaže zapojené tri súkromné materské školy – Slimáčik Trenčín, Slniečko Skalica a Meduška Trnava a od tohto ročníka sa k nám pripojí aj škôlka z Bratislavy. Počas roka sa stretneme v každom meste a odohráme spoločný turnaj,“ povedal iniciátor a zástupca Súkromnej materskej školy Slimáčik Trenčín Mgr. Roman Salo, ktorý nám prezradil, že každá zúčastnená škôlka spolupracuje s florbalovým klubom v danom meste, ktorý za pomoci trénerov pripravuje deti na florbalový turnaj. „Minulý rok sme doplnili podujatie aj o profi rozhodcu, čo zasa pozdvihlo úroveň,“ dodal Salo.

 

Prezident SZFB Daniel Granec uvítal túto aktivitu a v najbližších dňoch plánuje osobné stretnutie so zástupcami súťaže. „Je to skvelý nápad. Vieme, že deti zo škôlok už v trenčianskom regióne, konkrétne v Nemšovej, zapájal do klubových aktivít Peter Tydlačka, člen klubu NTS FK-ZŠ Nemšová. Nebránime sa tomu aby zväz bol zapojený do tejto súťaže a taktiež veríme, že spoločnými silami nájdeme spôsob akým pridať ruku k dielu. Teším sa na osobné stretnutie,“ povedal prezident Slovenského zväzu florbalu Daniel Granec.

 

ZDROJ FOTO: archív Súkromnej materskej školy Slimáčik, Trenčín

späť