Olympijský deň oslávime zajtra online tréningom

22.06.2020 16:54:50
Každý rok 23. júna oslavujeme Medzinárodný Olympijský deň, ktorý sa traduje už od roku 1948, keď bol na pôde parížskej univerzity Sorbanna založený Medzinárodný olympijský výbor (MOV) a zároveň bolo prijaté rozhodnutie o obnovení antických olympijských hier. Zajtra si ho pripomenieme 24-hodinovým online tréningom.

Olympijský deň je oveľa viac než len športové podujatie. Je to deň, keď sa každý človek na svete môže stať aktívnym, môže sa dozvedieť o olympijských hodnotách a objaviť nové športy. Olympijský deň je oslavou olympizmu, životnej filozofie, oslavujúcej a vyvážene spájajúcej telesnú zdatnosť, vôľu a ducha. Spája šport s kultúrou a výchovou a snaží sa o utvorenie spôsobu života, založeného na radosti z vynaloženého úsilia, výchovnej hodnote dobrého príkladu a na rešpektovaní základných etických princípov.

 

Do osláv Olympijského dňa sa každoročne zapája aj Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV). Vďaka podpore olympijských klubov, škôl či športových subjektov sa každý rok darí zorganizovať široká paleta podujatí a aktivít, ktoré dôstojným spôsobom pripomínajú nesmrteľnú olympijskú myšlienku.

 

Globálna pandémia COVID-19 spôsobila odloženie olympijských hier, ktoré sa mali konať tento rok v Tokiu a preto sa olympijskí športovci podelia o svoje každodenné tréningy online počas 24 hodín. Najmenej 23 olympijských športovcov sa pripojilo a poslalo oficiálne tréningové video na oslavu olympijských dní a práve zajtra budú športovci na celom svete viesť živé tréningy od 11:00 miestneho času až v 20 časových pásmach na Instagrame olympijských hier (@olympics).

 

23. júna sa zmobilizuje celé olympijské hnutie, aby sa pripojilo k online aktivitám. Medzinárodný olympijský výbor a jeho partneri vrátane organizačných výborov olympijských hier pre Tokio 2020, Peking 2022, Paríž 2024, Los Angeles 2028 a Milano-Cortina 2026, národné olympijské výbory (NOC), medzinárodné federácie (IF), svetových olympijských partnerov a vysielatelia, ktorí majú práva, budú medzi tými, ktorí povzbudzujú fanúšikov, aby sa pripojili k virtuálnym tréningom.

 

„Pripojte sa k nám na tomto tréningovom stretnutí olympijských dní MOV. Zostaňte aktívni v týchto mimoriadnych časoch a pripravte sa na pokračovanie florbalu. Je veľmi dôležité pokračovať v činnostiach a kampaniach, ako je táto, ktoré pomáhajú prinútiť všetkých florbalistov, aby našli spôsob a formu praktizovania florbalu. Tímové aktivity v značnej časti sveta zatiaľ stále nie sú možné,“ hovorí generálny tajomník Medzinárodnej florbalovej federácie John Liljelund.

 

Viac informácií o olympijskom dni 2020 nájdete TU.

 

AUTOR: Miroslav HÝLEK

 

ZDROJ: www.floorball.org

späť