Onderko: „Súťaž juniorov je veľmi nevyrovnaná.“

18.11.2016 14:22:29
Z desiatich súbojov Extraligy juniorov sa počas víkendu až sedem odohrá v Bratislave a Košiciach. Bratislavské celky Snipers a Florpédo sa predstavia na domácej pôde.

Snipers je aktuálne na druhom mieste tabuľky a po jednoznačnej výhre nad mestským rivalom Florpédom 16:1 si spravil chuť do ďalšieho priebehu súťaže. Zajtra však na Snipers čaká náročnejší súper FBC Mikuláš Prešov, ktorému to po odchode niekoľkých hráčov do mužskej kategórie nejde celkom tak ako v predchádzajúcej sezóne. „Sám som v očakávaní, ako Prešovčania proti nám nastúpia, no momentálne sme v našom klube nastavení tak, že riešime hlavne svoj štýl hry, ktorý chceme vnúťiť každému súperovi a preto je pre nás dôležité aby chlapci robili to, čo majú. Keď sa nám to podarí, mali by sme to aj proti Žltému Snehu zvládnuť,“ povedal tréner Snipers Tomáš Chvála, ktorý pripisuje zlepšenie hry a dosiahnuté doterajšie výsledky svojho tímu hlavne určitej pohode. „Pred sezónou nám odišlo viacero hráčov, ktorí už kvôli veku nemohli hrať juniorku. Títo chlapci mali akosi zviazané ruky, lebo veľmi chceli niečo dosiahnuť, zatiaľ, čo títo mladší nemajú čo stratiť a chcú hrať. Treba však uznať, že úroveň ligy išla o niečo nižšie oproti minulej sezóne,“ dodal Chvála. Rovnakých súperov ako Snipers bude mať aj druhý bratislavský celok FbO Florpédo, ktoré má oveľa väčšie starosti a je v tabuľke na poslednom mieste.

 

Do Košíc a Sabinova cestuje zápasová dvojička ICE Players Sereď a FbO Žochár Topoľčany. Obaja sa stretnú s úradujúcim majstrom FK ATU Košice a taktiež s košickým Florkom, ktorému sezóna zatiaľ nevychádza. „Súťaž je veľmi nevyrovnaná a povedal by som až zvláštna. My prehráme s Florpédom a proti Snipers odohráme vyrovnaný duel, no Florpédo dostane výprask od Snipers... Sú veľké rozdiely medzi výkonmi jednotlivých družstiev a tak je veľmi náročné povedať, na čo v tom ktorom zápase máte. Našim základným cieľom je sa dostať do play off. To znamená, že máme ešte polovicu zápasov na to, aby sme sa umiestnili niekde medzi piatym a ôsmym miestom,“ povedal tréner košického Florka Marek Onderko, ktorý v súčasnosti rieši svoju účasť na svetovom šampionáte mužov v lotyšskej Rige. „Keďže som klasickým zamestnancom a zároveň som jedným z trénerov pri reprezentačných družstvách juniorov a mužov, minul som si kvôli florbalu už celú dovolenku a tak riešim situáciu s mojou účasťou na MS,“ povedal Onderko.

 

Posledné dva zápasy víkendu sa odohrajú v Ružomberku, kde hráva svoje domáce zápasy Likavka. Zajtra Meteníci hostia ŠK 1. FBC Trenčín a v nedeľu žilinské „Kobylky.“

 

Program Extraligy juniorov:

 

10. kolo – sobota 19. 11. 2016:

 

12.30 hod – Snipers Bratislava – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

14.30 hod – FbO Florko Košice – FbO Žochár Topoľčany (Multihala, Alejová, Košice)

15.00 hod – FbO Florpédo Bratislava – Žltý Sneh Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

15.00 hod – FK ATU Košice – ICE Players Sereď (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

18.00 hod – Meteníci Likavka – ŠK 1. FBC Trenčín (ŠH Koniareň, Poľná, Ružomberok)

Zápas Young Arrows Spišská Nová Ves – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina odohrajú 10. 12. 2016 o 19.00 hod.

 

11. kolo – nedeľa 20. 11. 2016:

 

09.00 hod – FK ATU Košice – FbO Žochár Topoľčany (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

09.00 hod – FbO Florko Košice – ICE Players Sereď (Multihala, Alejová, Košice)

10.30 hod – Snipers Bratislava – Žltý Sneh Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

13.30 hod – FbO Florpédo Bratislava – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

15.00 hod – Meteníci Likavka – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Koniareň, Poľná, Ružomberok)

Zápas Young Arrows Spišská Nová Ves – ŠK 1. FBC Trenčín odohrajú 11. 12. 2016 o 14.00 hod.

späť