Opäť na 5. mieste

24.07.2016 17:56:21
Slovenskí reprezentanti sa opäť umiestnili na konečnom 5. mieste tak ako pri predchádzajúcich účastiach.

SLOVENSKO - ŠPANIELSKO 11:1 (8:1,2:0,1:0)

Góly: 8. Halás (Kerekeš), 8. Bulko (Nehila), 10. Kročko (Bulko), 15. Kerekeš, 16. Ujhelyi (Bulko), 17. Komínek (Ujhelyi), 19. Reguly (Nehila), 20. Řezanina (Ujhelyi), 23. Reguly (Kročko), 39. Ujhelyi (Řezanina), 46. Komínek - 9. Franqueira. 
Rozhodcovia: Zorman-Zupancic (obaja zo Slovinska).

Slovensko:
Mazák (31. Turiak) - Bulko, Hrin, Koščo, Paulikovič, Dudovič, Kročko - Řezanina, Komínek, Ujhelyi, Reguly, Nehila, Kátlovský, Kerekeš, Halás, Szabo
Španielsko: 
Gonzalez Perez - Garcia, Gonzalez Fernandez, Gomez Lucas, Fernandez Luengo, Hernandez, Ugalde, Alonso - Bernardino, Gallego, Calvo Garcia, Ramos Cuadrado, Juarez, Acevedo, Lara, Lopez, Canizo Franqueira, Alvaro, Benito, Duran

Trestné minúty: 
SVK 2 - 2 ESP
Strely: 
SVK 33 - 12 ESP
Úspešnosť brankárov: ESP
 91,67% - 66,67% ESP

Porto. Akademická reprezentácia sa v záverečnom zápase o 5. miesto stretla znova so Španielskom.

V prvej tretine sme si dokázali vytvoriť sedem gólový náskok, ktorý sme do konca zápasu udržali a dokonca skóre aj navýšili na konečných 11:1. Od druhej tretiny sa zápas viac menej dohrával a reprezentanti si tak užili posledné minúty na turnaji, ktorý ukončili na 5. mieste. Podarilo sa im tak zopakovať umiestnenie z ostatných účastí (2006 a 2012), kedy taktiež obsadili 5. miesto. 

Nasledujúce Univerzitné Majstrovstvá sveta sa uskutočnia 23. - 25. 07. 2018 v Poľskom meste Lodž.Ohlasy po zápase:

Petr Koutný a Ján Purc (tréneri, SVK): „Sme radi, že chlapci nepodcenili súpera a nastúpili na zápas o umiestnenie v plnom nasadení. Chceme sa poďakovať Slovenskej Asociácii Univerzitného Športu za ponúknutú príležitosť, zúčastniť sa a reprezentovať Slovensko na tomto podujatí. Chceme sa podakovať aj chlapcom za odvedený výkon a zodpovednosť, ktorú preukázali. Celkový dojem z turnaja je dobrý, približujeme sa silnej štvorke. Škoda, že kvalitných zápasov s nimi nie je via, ale aj zápasy so slabšími súpermi majú výpovednú hodnotu."

Lukáš Řezanina (hráč, SVK)„Skončili sme na 5. mieste čo sa pravdepodobne očakávalo. S Českom bol výsledok krutý ale ešte sa učíme a sme na nejakej ceste. Veľmi dobre, že sme si zahrali s Čechmi takýto zápas. Oni odohrali omnoho viac ťažkých zápasov v histórií ako my a takéto zápasy potrebujeme. Stále máme čo robiť aby sme ich dobehli. Bola škoda že tu neboli súperi s ktorými by sme si zahrali vyrovnanejšiu partiu, pretože niekto tu bol lepší niekto horší no potvrdili sme, že Slovensko ide hore." 

Patrik Paulikovič (hráč, SVK)„Do zápasu sme vstúpili s povinnosťou vyhrať. Prvá tretina sa niesla v našej réžii a nastrielali sme dosť gólov. Od druhej tretiny sme si nacvičovali rôzne herné situácií do ďalších zápasov, ktoré reprezentácia bude hrať. Chceli sme čo najviac držať loptu čo sa nám aj darilo a víťazstvo sme si ustrážili. Teraz sa už tešíme na cestu domov."

späť