Oravčania druhý súboj v Bratislave zvládli a postupujú do semifinále

24.03.2019 18:55:53
Víťazi základnej časti extraligy z Nižnej si vo štvrtom štvrťfinálovom súboji dokázali vybojovať v hlavnom meste nad bratislavským Lidom víťazstvo 5:4 a celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy, čo znamená, že nebudú chýbať v semifinále.

Lido sa opäť pustilo do zápasu zodpovedne a jeho hráči sa snažili eliminovať kvalitnú hru súpera a hlavne neinkasovať zbytočne veľa gólov. To sa zverencom trénera Rolanda Blusku darilo a už v tretej minúte pridali jeho hráči bonus v podobe úvodného gólu, ktorý zaobstaral Ondrej Gažík. Hostia sa dostali k slovu až v šestnástej minúte keď ich presilovú hru využil kapitán Tomáš Reguly.

Druhé dejstvo ovládli hostia, ktorí najprv inkasovali gól počas vlastnej presilovky z hokejky Mareka Didu, no to isté odplatili domácim a skórovali v oslabení. Do prestávky však Oravčania získali dvojgólový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Na 3:2 zvyšoval Reguly a po ňom tesne pred sirénou Erik Hujo – 2:4.

Keď na konci druhej minúty tretej tretiny zvýšil Reguly na 2:5 pre hostí, vyzeralo to s Lidom zle nedobre. Aj napriek tomu chlapci zabojovali a dvoma gólmi Matúša Ringera sa dotiahli na rozdiel jedného gólu. Ostatné už nestihli a tak prehrali s Nižnou 4:5 a sezóna sa pre Lido skončila.

Tréner Roland Bluska (ŠK Lido Prírodovedec): „Je veľká škoda, že sa nám dnes skončila sezóna. Najmä preto, že sme postupne zo zápasu na zápas boli Nižnej viac a viac vyrovnanejším súperom a nemali to s nami jednoduché. Máme kvalitný tím, no rozdiel je predovšetkým v tom, že súper premení takmer každú šancu na gól, zatiaľ čo my potrebujeme možností trojnásobok. Nie náhodou Nižná vyhrala základnú časť.“

Kapitán Tomáš Reguly (TJ A – FbO Nižná): „Dnešný zápas bol ukážkou ako má vyzerať kvalitný zápas extraligy play-off. Obe družstvá nechali v hre srdce, čo sa prejavilo na predvedenej hre. Z postupu do semifinále sa veľmi tešíme.“

ŠK Lido Prírodovedec – TJ A – FbO Nižná 4:5 (1:1, 1:3, 2:1), konečný stav série: 1:3