Oravčania zdolali Trenčín a sú bližšie do finále

06.04.2019 20:46:12
Sobota je hracím dňom, ktorý v aktuálnej sezóne play-off hráčom trenčianskeho AS nesedí... Vo všetkých prípadoch svoj zápas so súpermi prehrali. Nebolo to inak ani dnes v domácom stretnutí proti Nižnej. Trenčania prehrali 3:6 a v sérii prehrávajú na zápasy 1:2.

Druhá štvrťfinálová séria extraligy mužov je taktiež vyrovnaná. Na Orave sa pred týždňom predstavili hráči trenčianskeho AS, ktorí najprv v Mútnom podľahli Nižnej 3:5, no v odvete s identickým výsledkom dokázali zvíťaziť. Dnes sa chceli pokúsiť v domácom prostredí víťazstvo aby získali psychickú výhodu. Prvá tretina však nebola z pohľadu AS strelecká. Padol v nej jediný gól o ktorý sa postaral hosťujúci Martin Santer z presilovej hry.

Gólovo podstatne viac úrodná bola druhá časť zápasu. Na jej začiatku vyrovnal Filip Filipovič, no po štyroch minútach dostal Nižnú do vedenia jej kapitán Tomáš Reguly. Štrnásta minúta bola šťastnou pre domáce družstvo. Najskôr v nej vyrovnal Samuel Dávidek a hneď po ňom dostal po prvý raz do vedenia domáci tím Dávid Baroš – 3:2. Záver patril Oravčanom, ktorí vyrovnali presnou strelou Patrika Bachana.

Remízou sa súboj nemohol skončiť, pretože každý zápas play-off musí poznať víťaza a tak nechceli hráči Nižnej na nič čakať a už v druhej minúte záverečnej tretiny dostal svoj tím do jednogólovej výhody kapitán Oravčanov Tomáš Reguly. Nasledoval ho Santer a razom viedli Oravčania o dva góly... Veľkú príležitosť priblížiť sa k vyrovnaniu premárnil kapitán AS Juraj Matejka, ktorý necelé dve minúty pred koncom nepremenil nariadené trestné strieľanie. V závere počas hry bez brankára zavŕšil svoj hetrik v zápase Santer, ktorý gólom do prázdnej brány uzavrel na konečných 3:6 pre Nižnú.

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Bol to vyrovnaný zápas a výsledok bol otvorený na obe strany prakticky počas celého zápasu. Žiaľ, o našej prehre rozhodlo nepremieňanie vyložených šancí, ktorých sme na víťazstvo mali podľa mňa dostatok... Aj napriek zajtrajšej výhode Nižnej, keďže my máme nôž na krku si myslím, že táto skutočnosť neovplyvní náš výkon a pobijeme sa o víťazstvo!“

Kapitán Tomáš Reguly (TJ A – FbO Nižná): „Splnili sme prakticky všetko, čo sme si povedali a zdobila nás úžasná bojovnosť všetkých chlapcov. Za víťazstvom nás potiahli aj naši skvelí fanúšikovia za čo im patrí poďakovanie. Na zajtrajší zápas nastupujeme ako za stavu 0:0, pretože chceme sériu zajtra ukončiť. Nechce sa nám cestovať v stredu do Mútneho.“

FBK AS Trenčín – TJ A – FbO Nižná 3:6 (0:1, 3:2, 0:3), stav série: 1:2