Oravčanky uchmatli Nemšovej zápas!

11.03.2018 17:21:55
Keď si družstvo Nemšovej vyberalo súpera do štvrťfinále z dvojice Hurikán – Tvrdošín, zástupcovia klubu si podľa nich zvolili náročnejšiu alternatívu. To sa potvrdilo v oboch meraniach síl. Včera vyhrala Nemšová tesne 6:5 a dnes sa tešili z víťazstva 9:8 dievčatá z Tvrdošína, ktoré rozhodli gólom v predĺžení. Stav série je tak vyrovnaný 1:1 na zápasy.

Zaváhanie Nemšovej by po prvej tretine tohto zápasu asi netipoval nikto, pretože boli to práve domáce dievčatá, ktoré vyhrávali už 4:1. Druhú tretinu sa však presadili Oravčanky a razom sa odchádzalo do šatní za nerozhodného stavu 6:6.

 

Naštartované Tvrdošínčanky sa dokonca dvomi gólmi dostali do vedenia 8:6 a Nemšová musela siahnuť na dno svojich síl, čo sa im aj podarilo a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnala na 8:8 Adriana Bahnová. Zápas tak dospel do predĺženia a v ňom nevyužili svoje šance obe družstvá až prišiel rýchly protiútok jednu minútu pred koncom zariadila Tvrdošínu víťazstvo skúsená Michaela Krivulčíková. „Dnešný súboj mal opačný priebeh než včerajší. Domáce hráčky nás zaskočili a dostali sa do celkom vysokého vedenia, no vymanili sme sa z toho. Aj hlavne preto, že nám dnes dobre zahral druhý útok, ktorý sa nezľakol a strieľal góly, čo rozhodlo,“ povedal kouč FbK Tvrdošín Milan Burdeľ.

 

Nemšová má široký káder a tréner Peter Tydlačka si z prehry zatiaľ nerobí ťažkú hlavu: „Spočiatku hrali naše dievčatá presne to, čo sme od nich vyžadovali a dostali sme sa do pohodlného náskoku. Neskôr sme sa vlastnými chybami pripravili o zaslúžený náskok, čo hostí nakoplo a bolo náročné ich zastaviť. Séria je otvorená, ale na Oravu pocestujeme s jednoznačným cieľom zvíťaziť a postúpiť do semifinále.“

 

NTS FK – ZŠ Nemšová – FbK Tvrdošín 8:9 pp (4:1, 2:5, 2:2, 0:1)

späť