Osmička jasná, trio stále namočené zostupom

27.02.2017 18:01:19
Predposledné kolo základnej časti extraligy mužov vyriešilo podstatný rébus, ktorým je prvých osem tímov a tie si zmerajú sily v boji o titul majstra. Taktiež je jasné, že prvé miesto si vybojovalo Tsunami Záhorská Bystrica. O záchranu bojujú stále tri družstvá, ktoré si rozdelia pozíciu istej záchrany, pozíciu účasti v baráži a jedno družstvo zostúpi priamo.

Lídrom a víťazom základnej časti je spomínané družstvo Tsunami Záhorská Bystrica, ktoré potvrdilo svoje prvenstvo v náročnom súboju na pôde ŠK 1. FBC Trenčín. Po prvej tretine by málokto dal čo i len deravý groš za to, že Tsunami pod hradom Matúša Čáka zvíťazí. Hostia totiž prehrávali už 0:3 aj 1:4, no ako v poslednom čase býva už zvykom, opäť úradovalo trio kanonierov Kubaský – Kovaľ – Kubovič, ktorá sa postarala o dokonalý obrat skóre. Záhorská Bystrica napokon zvíťazila 6:5.

Majstri z ATU Košice stratili doma bod s bratislavským iClinic VŠK FTVŠ UK, keď o svojom víťazstve 7:6 rozhodli až počas predĺženia. Košičanom tak patrí druhé miesto, no Bratislavčanom jedno oko plače, no druhé sa smeje. iClinic sa síce definitívne zachránil, no stratil možnosť zahrať si tohtoročné play off a tak sa pre nich sezóna nasledujúcim víkendom končí. „Výkon proti ATU nebol z našej strany veľkou slávou. Na Východ sme pricestovali s nižším počtom hráčov, pretože viacerí uprednostnili lyžovačky s rodinami. Navyše sa nám v prvej tretine zranil obranca, takže bolo nevyhnuté, aby som naskočil do zápasu aj ja so zraneným kolenom a trošku pomohol chlapcom. Dúfam že som pomohol, hoci mám dosť trojmesačnej zápasovej pauzy. Chlapcov chcem pochváliť za výkon a obetavosť. Vsadili sme na defenzívu a súper mal loptu pod kontrolou. My sme sa snažili byť maximálne efektívni z protiútokov, no potrebovali sme tri body, čo nám nevyšlo,“ povedal tréner iClinic VŠK FTVŠ UK Ján Purc.

Purcovej „družine“ vyfúkla miestenku do play off Skalica, ktorá si poradila s tretím FBK AS Trenčín a zdolala ho 5:3. „Do Hodonína sme prišli v plnej zostave. Zápas bol od úplného začiatku vyrovnaný. Skalica zvolila osobnú obranu z čoho som bol celkom prekvapený. Zareagovali sme na to v druhej tretine a celkovo sme zlepšili pohyb. Rozhodla však záverečná tretina, kde sme po chybe v rozohrávke dostali gól na 3:4. Záver zápasu sme si skomplikovali diskutabilnými vylúčeniami, čo Skalica dokázala potrestať,“ zhodnotil brankár FBK AS Trenčín Dominik Turek.

Do prvej štvorky sa už dlhší čas snaží prebojovať FbO Florko Košice. Slovenskí vicemajstri si pred posledným kolom nechali otvorené vrátka, pretože v priamom súboji zdolali Východniari Nižnú 11:9. Na tretích Oravčanov strácajú dva body a v poslednom kole cestujú do Trenčína, kde sa stretnú proti ŠK 1. FBC. Nižná má pred sebou náročný súboj proti poslednému Žltému Snehu Košice.

Na desiatom mieste sa udržalo bratislavské ŠK Lido Prírodovedec, ktoré doma zvládlo zápas proti FBC Mikuláš Prešov a vyhralo v pomere 5:1. Včera sa v Žiline stretli zvyšné dva celky namočené do záchranárskych prác. Žilinské „Kobylky“ hostili nováčika súťaže Žltý Sneh Košice. Žilinčania začali síce dobre a dostali sa do vedenia, no Východniari otočili na 1:3. Domáci tím navyše v tretej tretine utrpel stratu v podobe zranenia brankára Nikolasa Solárika, no chlapci sa zomkli a zabojovali. Sledom štyroch gólov odvrátili prehru, ktorá by znamenala priamy zostup a takto sa vyhupli pred Košice na barážovú pozíciu. Posledné kolo bude teda veľmi zaujímavé. Lido sa stretne v derby s iClinic, ktorému už o nič nejde, Žilina hrá na pôde úradujúceho majstra, ktorý má rovnako isté druhé miesto a posledný Žltý Sneh sa predstaví na Orave a zabojuje proti Nižnej.