Ostrý štart začíname proti Poliakom

04.12.2016 06:44:30
Slovenská reprezentácia mužov dnes odohrá svoj úvodný zápas na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige. V skupine „C“ budú našim súperom Poliaci.

Poľská reprezentácia sa po štyroch rokoch vrátila do svetovej elity. Najlepšie umiestnenie dosiahli Poliaci v roku 2010 na Majstrovstvách sveta vo Fínsku, kde obsadili konečné 9. miesto. Nášho dnešného súpera povedie v úlohe hlavného kouča nám dobre známy tréner Ján Holovka, ktorý v minulosti pôsobil aj pri slovenskej reprezentácií. Výrazne omladený tím má na tohtoročnom šampionáte smelé plány. Ich cieľom je bojovať o piatu priečku na svete. Medzi najskúsenejších a najnebezpečnejších hráčov patrí Mateusz Antoniak, ktorý je najlepším útočníkom poľskej súťaže. Veľa si Poliaci sľubujú aj od talentovaného Wojciecha Malajka, ktorý pôsobí v českom tíme FBC Ostrava. Obrancovia sa zasa budú spoliehať na brankára Macieja Bogdańského.

 

Vzájomná bilancia oboch súperov hovorí v náš prospech. S Poliakmi sme sa stretli v štyroch zápoleniach a v troch z nich sme sa tešili z víťazstva. Naposledy sme Poľsko zdolali v septembri na ich pôde na turnaji Polish Open v pomere 8:4. Jediná prehra našich sa zrodila na májovom šampionáte skupiny „C“ v Madride a to v roku 2006. Slováci vtedy prehrali 1:6.

 

„Myslím, že sme lepším tímom, než Poliaci, no musíme to dokázať na ihrisku. Je čas ukázať všetkým, že Slovensko už nie je družstvom, ktoré čaká pred vlastnou bránkou na loptu, ale dokáže tvoriť hru,“ vyhlásil slová do bitky kapitán slovenskej reprezentácie Lukáš Řezanina.

 

Hlavný tréner slovenského družstva Petr Koutný povedal: „Na súpera sme sa poctivo pripravovali. Chlapci vedia ako majú hrať a zápas s Poliakmi, tak ako každý iný, bude pre nás náročný, no veľmi dôležitý.“

 

Tento súboj vysiela aj RTVS na kanáli STV 2 a prenos sa začína štúdiom od 11.15 hod stredoeurópskeho času.

späť