Otec je najväčší kritik, myslí si talentovaný Fegyveres

19.11.2019 14:03:42
Ďalší hráč, s ktorým si môžete prečítať rozhovor v rámci seriálu Talenty slovenského florbalu je útočník Tsunami Záhorská Bystrica Jakub Fegyveres.

Napriek tomu, že iba v marci dovŕšil pätnásť rokov, v tejto sezóne pravidelne nastupuje za juniorský tím Tsunami. V šiestich zápasoch juniorskej extraligy dosiaľ nazbieral sedem bodov za tri góly a štyri asistencie. V budúcnosti by rád nadviazal na súčasnú generáciu seniorov klubu zo Záhorskej Bystrice a zdvihol nad hlavu majstrovský pohár v našej najvyššej súťaži mužov.

 

V akom veku si začínal s florbalom a prečo si si vybral/-a práve  tento šport?
"Florbal som začal hrať na základnej škole, keď som mal sedem rokov. Chodil som do florbalového krúžku, kde boli skôr starší chalani. Dodalo mi to neskôr odvahu ísť do riadneho florbalového klubu. Na florbale sa mi páči hlavne rýchlosť hry a to, že treba byť neustále v strehu."

Hráči v tvojom veku mávajú svoj športový vzor. Kto je tvojim vzorom zo Slovenska a zo zahraničia a prečo?
"Vždy sa mi páčila tá zdravá drzosť a opovážlivosť hokejistu Libora Hudáčka. Z florbalistov sa mi najviac páči Michal Dudovič a zo zahraničia Filip Langer."

Aký je tvoj florbalový sen?
"Florbalových snov mám viacero, či už si v budúcnosti zahrať (a vyhrať!) mužskú extraligu alebo si zahrať v nejakej kvalitnej zahraničnej súťaži."

Na čom by si chcel ešte popracovať a teda zlepšiť sa a na druhej strane, ktoré sú tvoje silné stránky vo florbale?
"Zlepšovať je stále čo, momentálne sa snažím zameriavať najmä na strelu z prvej a pozičnú hru. Moje silné stránky by mali skôr hodnotiť tréneri, ale ja za ne považujem prihrávky a celkový prehľad v hre."

Ktorý moment z doterajšieho priebehu tvojej kariéry ti najviac utkvel v pamäti?
"Každý rok sa nám darí postúpiť na majstrovstvá Slovenska, ale až tento rok sa nám podarilo vyhrať medailu, takže tú si cením. Okrem toho pár dôležitých gólov v regionálnych derby zápasoch a na turnajoch, ale verím, že tie naozaj dôležité góly a momenty ma ešte len čakajú."

Ako sa ti darí zladiť športové a školské povinnosti?
"Občas to býva problematické, najmä keď hrám zápas aj v sobotu aj v nedeľu. Zatiaľ sa to však dá zvládnuť bez väčších ťažkostí."

Čo hovoria na tvoju športovú kariéru rodičia?
"Rodičia ma podporujú a hlavne kým som bol mladší trávili veľa času vozením ma na tréningy, zápasy a turnaje. Samozrejme, že sa tešia z mojich úspechov. Otec je zároveň asi aj môj najväčší kritik, po každom zápase sa mi snaží dávať rady, čo treba zlepšiť a ktoré situácie som mohol riešiť ináč. Snaží sa ma motivovať, aby som na sebe pracoval a zlepšoval sa."

Venuješ sa aj iným športom alebo iba florbalu?
"Keď som bol mladší, tak som vyskúšal viacero športov - gymnastiku, stolný tenis, hádzanú a hlavne futbal. Niekoľko rokov sa mi darilo zvládať futbal aj florbal naraz, ale neskôr sa to už nedalo a musel som sa rozhodnúť. Zostal som pri florbale a svoje rozhodnutie neľutujem."

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť