Otvárací zápas MS v podaní Slovenska a Švajčiarska

02.12.2012 11:51:16
Premiéra Slovenska na MS s domácim Švajčiarskom už o pár hodín.

Zasnežená krajina a mrazivé ráno privítalo mužskú reprezentáciu pred premiérovým zápasom historicky prvých MS. Chalani sú dobre naladení a tešia sa na otvárací zápas. Po bohatých a kvalitných raňajkách si chalani užili krátky oddych po ktorom nasledovala predzápasová porada. Tréner Holovka hráčom jasne vysvetlil taktické pokyny a koncentroval všetkých na premiérový zápas.

 

Pred premiérou Slovenska sme v krátkosti vyspovedali Petra Klapitu. „Všetci sa už veľmi tešíme na otvárací zápas šampionátu. Dúfame, že sa nám podarí so Švajčiarskom odohrať výsledok, ktorý by mal odpovedať naším kvalitám. Uvedomujeme si silu súpera, ale do každého zápasu ideme s tým že ho chceme vyhrať. Taktická príprava bola podriadená hernému systému súpera a verím, že sme s tým všetci dokonale stotožnený. Chcel by som pozdraviť všetkých fanúšikov florbalu, ktorí nám budú doma fandiť – “hráme tu aj pre vás!!!“ pozdravil na záver fanúšikov so Slovenska.

 

Slováci v zahajovacom zápase nastúpia v zostave:

Gabriel Mészáros (Adam Kalčok) – Marek Bulko, Václav Komačka, Ladislav Gál, Lukáš Řezanina, Peter Heleš, - Peter Klapita, Pavol Heleš, Juraj Matejka (C), Lukáš Lajčiak, Filip Žák, - Jozef Velčický Lukáš,  Blaško, Peter Šobich, Ján Purc, Marián Galovič,  - Daniel Baránek, Martin Petróci, Marián Zemen

 

Zápas Slovenska a Švajčiarska môžete sledovať Live prostredníctvom IFF Channel priamo TU. Fotografie z majstrovstiev sveta nájdete na Flickr priamo TU.

späť