Otvorme bránu tretiemu cieľu.

10.12.2015 21:26:19
Počet zápasov zo dňa na deň klesá, mnohé krajiny poznajú svoje konečné umiestnenia, čo znamená, že po týždni zápolení na Majstrovstvách sveta vo fínskom Tampere sa blíži koniec.

Počas siedmeho hracieho dňa sa odohralo päť zápasov. Trináste miesto si vybojovali už dopoludnia Američanky, ktoré v reprízovom súboji súperili proti Holandsku. Dnes USA vyhralo 7:1. Jedenáste miesto patrí ďalšiemu účastníkovi z našej základnej skupiny Ruskám. Tie si poradili s Austráliou hladko 14:4. O predposledné 15. miesto si to rozdali ázijské tímy. Úspešnejšie boli napokon Japonky, ktoré zdolali Singapur až v predĺžení 5:4. Vyradené Nórky slovenskou reprezentáciou dnes vydreli v severskom derby deviate miesto na šampionáte v súboji s Dánskom, ktoré zdolali 2:0.

 

Na posledný zápas dnešného večera sme sa tešili najviac. Hrali v ňom slovenské dievčatá svoj historický zápas vo štvrťfinále proti majsterkám sveta Švédkam. Každý zo Slovákov aspoň v kútiku duše veril, že sa môže stať zázrak. Nestal sa a Slovensko prehralo 1:15. Napriek tomu sme podali sympatický výkon. Tréneri sa nebáli dať príležitosť aj ostatným hráčkam a tie a vlastne všetky bojovali. Bojovali ako najlepšie vedeli, no na svetovú triedu, ktorou Švédky sú, to jednoducho nestačilo. Treba sa poriadne vyspať a pripraviť sa na ďalšie súperky. Sú nimi Lotyšky a pred nami je ďalší, tentoraz tretí postupný cieľ. Všetci sme pred odchodom na šampionát dúfali a verili, že Slovenky budú bojovať o piate miesto. Táto šanca tu stále je. A preto SLOVENSKO DO TOHO!

 

ZDROJ FOTO: www.flickr.com

späť