Ozdobou 18. kola trenčianske derby

06.02.2020 19:15:27
Po reprezentačnej prestávke sa opäť dostáva k slovu aj slovenská florbalová extraliga mužov, ktorá má na programe 18. kolo. Zlatý klinec programu v podobe trenčianskeho derby medzi AS a 1. FBC sa odohrá v predohrávke v piatok s úvodným buly o 19.00 hod. Ďalších päť stretnutí sa uskutoční v sobotu.

Trenčianske derby vždy púta pozornosť a inak to nebude ani tentoraz. Pikantnú príchuť už aj tak zaujímavému súboju dodáva skutočnosť, že AS Trenčín je v pozícii obhajcu titulu, 1. FBC Trenčín je aktuálne neohrozene na čele tabuľky. Prvá tohtosezónna bitka o hrad Matúša Čáka bola jednoznačnou záležitosťou druhého menovaného tímu – zverenci Jana Holovku vyhrali na domácej palubovke 14:4.

 

„Na derby sa vždy všetci tešíme, pretože vieme v akej atmosfére sa hráva. Plná hala dokáže vždy zo všetkých hráčov vytiahnuť tie najlepšie výkony. Trénovali sme v kompletnom zložení a posledný týždeň sme sa pripravovali špeciálne na FBC. Vieme s akou taktikou nastúpia a my sa pokúsime využiť slabiny, ktoré ich ofenzívna hra prináša,“ povedal skúsený obranca AS Trenčín Peter Klapita.

 

Doterajší ligový suverén tohto ročníka chce v odvete zopakovať výsledok prvého vzájomného stretnutia. „Derby zápas proti AS Trenčín bude zaujímavý. My chceme pokračovať vo víťaznom ťažení a vybojovať si už skôr istotu prvej priečky po základnej časti. Súper bojuje o dôležité body do tabuľky, čo znamená, že duel môže byť pre nás veľmi náročný. V prvom vzájomnom zápase sme vysoko zvíťazili na čo chceme nadviazať aj teraz. Myslím si, že duel bude vyrovnanejší ako v novembri, ale na ihrisku odovzdáme zo seba všetko, aby sme sa po zápase tešili z troch bodov. Dúfam, že si do haly nájde cestu veľa našich fanúšikov a podporia nás aj na súperovej palubovke,“ uviedol zadák 1. FBC Trenčín Marek Bulko.

 

Program 18. kola uzavrie šláger na východe Slovenska, keď Mikuláš Prešov od 18.00 hod privíta v domácej hale FK Florko Košice. Papierovým favoritom sú práve Košičania, ktorým patrí 5. miesto v tabuľke, no Prešovčania už viackrát ukázali, že vedia potrápiť aj najlepšie tímy v lige. „Do zápasu s Prešovom ideme s cieľom vyhrať. Strata troch bodov z minulého kola nás veľmi mrzí a stála nás aj postavenie v tabuľke. Nemôžeme si už dovoliť zakopnúť a ak chceme ísť do play-off z čo najlepšieho miesta, musíme vyhrať každý duel. Prešov nebude určite ľahkým súperom, ale poctivo sa pripravujeme a verím, že to zúročíme aj v zápase,“ vyjadril sa hráč Florka Dominik Vrábeľ.

 

Program zápasov 18. kola extraligy mužov:


Predohrávka – piatok 7. februára 2020:


19.00 hod – AS Trenčín - 1. FBC Trenčín (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín - Zamarovce)

 

Sobota 8. februára 2020:

 

13.45 hod – Tsunami Záhorská Bystrica - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)
16.30 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (Viacúčelová ŠH Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)
17.00 hod – FaBK ATU Košice - ŠK Lido Prírodovedec (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)
17.00 hod – TJ A-FbO Nižná - FBK Púchov (MŠH Tvrdošín, Školská)
18.00 hod – FBC A4ka Mikuláš Prešov - FK Florko Košice (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)


AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: 1. FBC Trenčín

späť